вівторок, 17 жовтня, 2017, 16:56 Політика
Один із законопроектів медреформи може стати смертю для мажоритарників, – Черненко

Законопроектом № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», фактично, хочуть забрати гроші з мажоритарних округів та зосередити їх в руках однієї служби. Відтак, лише Міністерство охорони здоров‘я, а не територіальні громади, вирішуватиме, куди направлятимуть ці кошти.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказала головний експерт медичної групи Реанімаційного пакету Зоряна Черненко.

«Незрозумілою залишається ситуація із законопроектом «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (реєстраційний № 6327), якщо він сьогодні отримає голоси. Майже всі – а це половина депутатів-мажоритарників – розуміють, що це «смерть» для їхнього округу і, відповідно, для обранця на майбутніх виборах. Адже сьогодні об’єднані територіальні громади або села отримують гроші на фінансування ФАПу чи амбулаторій, часом, додають свої ресурси і таким чином забезпечують контакт із лікарем, хоча б на первинному рівні», – розповіла Черненко.

Зараз ж, за її словами, усі ці кошти пропонують забрати у територіальних громад та зосередити їх на базі одного ресурсу, який буде розміщено у Києві.

«Таким чином лише у Міністерстві вирішуватимуть, як роздавати гроші селам. Це означає, що громади, які ми так хотіли посилити, чи округи, які мають тісну комунікацію із депутатом-мажоритарником, взагалі не впливатимуть та навіть не матимуть розуміння, скільки грошей отримують чи які лікарі до них прийдуть. Тобто, не має ані нормально прописаної державної програми, ані плану дій. І це на сьогодні, може стати ключовим чинником конфліктів. Адже паралельно, хто має гроші в об’єднаних територіальних громадах, може почати наймати своїх лікарів, або просто заклади закриватимуть. Мовляв, розбирайтесь зі своїм мажоритарником», – наголосила вона.

Окрім того, вона зазначила: навіть, якщо Міністерство й витрачатиме багато зусиль для створення фонду Національної служби здоров‘я, на це піде дуже багато часу.

«Йдеться про акумулювання коштів, набір нових людей, нових керівників, різноманітні конкурси – на це піде не менше як півроку. Система ж і далі жеврітиме, як і зараз, вона не буде управлятися», – підкреслила Зоряна Черненко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 03:23:03