Новини » Суспільство

На базі МАН України створять Центр ЮНЕСКО

Фото: unesco.org

На засіданні Виконавчої ради Організації Об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), що проходить у Парижі одностайно прийнято рішення про створення на базі Малої академії наук України Центру ЮНЕСКО 2 категорії.

Про це повідомляє прес-служба МАН України.

«Це рішення історичне, оскільки вперше в Україні на базі молодіжного наукового центру буде створений Центр з таким високим статусом»,- відзначив президент Малої академії наук (МАН) Станіслав Довгий.

«Це визнання успіхів нашої академії і науково-освітнього потенціалу нашої держави. Отримання цього статусу дозволить нам значно підвищити якість роботи з творчими дітьми та надасть широкі можливості для обміну досвідом і впровадженню нових стандартів у науковій освіті», – наголосив С. Довгий.

Значну підтримку в процесі співпраці з ЮНЕСКО надав стратегічний партнер МАН – міжнародна комунікаційна платформа Європейська академія наук EUROJAS.

Серед інших позитивних моментів набуття нового статусу – фінансування ЮНЕСКО окремих проектів академії, захищеність з боку держави, яка буде приділяти більше уваги науковій освіті, розширення контактів між науковими центрами під егідою ЮНЕСКО.

Мала академія наук п’ять років тому вперше організувала Тиждень молодих винахідників у Франції. Це викликало велику зацікавленість багатьох французьких і міжнародних інституцій, зокрема представників ЮНЕСКО. В подальшому МАН брала активну участь у цілому ряді проектів ЮНЕСКО.

Торік МАН отримала пропозицію від генерального директора ЮНЕСКО створити на базі МАН Центр ЮНЕСКО 2 категорії. Близько року відповідні підрозділи ЮНЕСКО вивчали діяльність МАН, в тому числі було кілька інспекційних поїздок представників ЮНЕСКО в Україну з метою вивчення інституційної спроможності академії. За результатами інспекції, відповідальний представник ЮНЕСКО Жан-Поль Аб’яга підготував позитивні висновки, які були представлені в доповіді на 201-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що проходила у квітні-травні 2017 р.

4 липня Кабінет Міністрів України схвалив проект Угоди між Урядом України та Організацією Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру 2 категорії ЮНЕСКО та уповноважив Міністра освіти і науки її підписати.

Процедура підписання Угоди відбудеться у грудні 2017 – січні 2018 р. після завершення 39 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка затвердить рішення 202 сесії Виконавчої Ради.

Loading...