вівторок, 17 жовтня, 2017, 14:09 Політика
Ми запустили схему гарантій та контролю якості доріг, – Омелян
Автомобільна дорога. Фото: Микола Тис/ZIK
Автомобільна дорога. Фото: Микола Тис/ZIK

Компанії, які цього року ремонтують українські дороги, даватимуть десятилітні гарантії. У випадку ушкоджень автошляху фірма бере на себе зобов’язання вирішити проблеми за власний кошт.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» (щопонеділка о 22:30 на телеканалі ZIK) сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«Корупція на будівництві доріг є у всьому світі, але в цьому контексті більше мене турбує конкретно Україна. Власне, які запобіжники ми встановили? Кожна компанія, яка почала будувати наші дороги із 2016 року дає мінімум п’ятирічну, а від цього року ми переходимо і на десятирічну систему гарантій. Відтак виявлений дефект фірма має відремонтувати за власний кошт», – розповідає міністр.

Тобто, якщо у 2017 підприємство зробило дорогу, а у 2026 році на ній з’являться ямки – фірма має переробити автомобільний шлях.

«Є багато компаній, які погодилися на таку умову. Адже це дуже прибутковий бізнес. Ніхто нікому нічого не дарує. Ми чітко постановили, що хочемо мати гарантію і будемо перевіряти стан доріг. Цього року ми оглянули всі шляхи, які були зроблені у 2016 році і претензії з’явились до більш, ніж 25-30 відсотків. Майже всі компанії усунули дефекти. Кілька фірм не погодилось вирішувати проблеми за власний кошт. Зараз вони в суді і чорному списку «Укравтодору». Можу запевнити, що участі в тендерах вони більше не братимуть», – зазначає міністр інфраструктури.

Одночасно із механізмом гарантії, Міністерство інфраструктури України запустило систему незалежного контролю за якістю доріг «Кост».

«Це повноцінна система незалежного контролю, яка фінансується урядом Великобританії. Вона успішно працює в низці країн. Перш за все, у Південній Кореї, звідки ми запозичили цей досвід. Вона вміщає в себе повний моніторинг роботи, звітність, а з наступного року ми запустимо й веб-трансляцію з ремонтних робіт», – говорить Омелян.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 01:34:02