вівторок, 17 жовтня, 2017, 17:08 Політика
МОЗ не висловлює жодних пропозиції щодо вирішення кадрової проблеми, – Черненко
Лікар вимірює артеріальний тиск пацієнта. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Лікар вимірює артеріальний тиск пацієнта. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Нинішня система медицина має безліч недоліків, серед головних – відсутність нових кадрів, адже чи не усі сімейні лікарі – пенсійного віку. Водночас, народні обранці, які можуть реформувати систему, воліють подбати лише про власний імідж.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказала експерт медичної групи «Реанімаційного пакету реформ» Зоряна Черненко.

«Народні обранці думають не про медичну реформу, а зосереджують увагу на політичному іміджі. Їх хвилює лише власна успішність, тому на мітингах виступають із тезами, які ефектно звучатимуть з екрану телевізора», – вважає Черненко.

Вона наголосила й на тому, що Міністерство охорони здоров’я має проблеми із комунікацією. Оскільки там досі не пояснили, чому ставка лікаря за одну приписану людину зросла із 210 до 370 гривень.

«Ніхто не дивиться у суть проблем. Елементарно не зрозуміло, що входить у первинну допомогу лікаря. Які послуги ми отримаємо від нього? Чи скерує він нас далі на аналізи? Які ліки будуть безкоштовними? І чому середня ставка для сімейного лікаря за приписану людину у 2018 році становитиме 370 гривень? Звідки Міністерство взяло таку цифру? Депутати не озвучують відповіді на всі ці питання», – наголосила Черненко.

Окрім того, вона й критикує медичну систему і через лікарів, яким потрібно звільнити робочі місця для нових кадрів.

«Всі сімейні лікарі – це люди передпенсійного і пенсійного віку, нові кадри не приходять. Первинна медицина ж потребує близько 25 тисяч сімейних лікарів. Від міністерства не бачимо жодних рішень і пропозицій, як збираємось вирішити цю проблему. Ми говоримо лише про абстрактний договір, який вже завтра не буде з ким укладати», – підкреслила Зоряна Черненко. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-24 05:43:14