вівторок, 17 жовтня, 2017, 11:53 Політика
Голобуцький: Саакашвілі привіз на акцію в Київ 5 тис. людей, Фірсов – 500
Учасники мітингу біля будівлі Верховної Ради України в Києві. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Учасники мітингу біля будівлі Верховної Ради України в Києві. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

На нинішню акцію в Києві, за попередніми даними, «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі організував приїзд до столиці близько 5 000 людей, партія «Альтернатива» Єгора Фірсова («альтернатива ПР на півдні і сході України», як вони самі заявляють) – близько 500 осіб. «Самопоміч» кадрів не дасть, ВО «Свобода», ймовірно, обмежиться київським активом.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політолог Олексій Голобуцький.

Тобто, за його словами, загальна чисельність протестів орієнтовно буде тисяч 5-6.

«Але є неприємний своєю непередбачуваністю момент: більшість дійсно буде становити не знайомий багатьом і доволі адекватний партійний актив або актив давно знайомих ГО, а сумнівний контингент політичного руху апатрида (Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, – ред.) і структур його соратників. Саме щодо цієї частини завтрашніх протестувальників «СБУ задокументувала факти пошуку стрілецької зброї та засобів ураження – зокрема, заблокувала спроби придбати два автомата АК-47 і три гранатомети двома колишніми активістами об’єднання» Революційні праві сили», – зазначив Голобуцький.

Загалом, на його думку, яким буде «політичний урожай» від акції цих партій складно.

«Але настороженість викликають саме надмірні зусилля та залучення надмірних ресурсів начебто просто для апробації нових меседжів «Руху нових сил» (з акцентом вже не так на «боротьбу з корупцією», як на «зміну політичних еліт» – ймовірно, електоральні виміри показали вкрай низьку перспективність саме боротьби з корупцією як основного гасла). Це дійсно більше схоже на «гучні неприємності від Коломойського в помсту за бізнес», а не на природний пік протестних настроїв або стандартну партійну акцію опозиції», – зазначив політолог.

Разом з тим, він прогнозує, що під час цієї акції в Києві можливі провокації. «Про це говорить весь характер акції і попередні події», – додав експерт.

Як повідомлялося, на площі перед Верховною Радою вже зібрався кількатисячний мітинг за зняття депутатської недоторканності, зміни виборчого законодавства та створення антикорупційного суду.

Правопорядок у центрі столиці у вівторок забезпечують 3,5 тис. правоохоронців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 06:41:32