вівторок, 17 жовтня, 2017, 21:20 Світ
Гельсінська комісія США назвала «внутрішнього ворога України»
Фото: Голос Америки
Фото: Голос Америки

У звіті Гельсінської комісії США (Комісії з безпеки і співробітництва в Європі) йдеться про те, що «корупція не дозволяє Україні стати повноцінною процвітаючою демократією і заважає їй боротись проти порушень Росії».

Про це повідомляє «Голос Америки».

Дослідники вбачають причину вкоріненої корупції в олігархічній моделі управління.

«Олігархи захопили державу Україна, витіснивши некорумповані політичні партії і змагаючись один з одним, щоб вкрасти українські багатства», – йдеться у короткому викладі звіту.

Саме олігархи, побоюючись втратити вплив і доступ до ресурсів, створюють основний опір реформам.

Незважаючи на прогрес в подоланні корупції в таких сферах як енергетика, фінансовий сектор та економічне управління, прогрес все ще не є достатнім. Зокрема, гальмується судова реформа.

«Україна має якомога швидше створити антикорупційний суд – фінальний елемент структури боротьби з корупцією», – зазначають дослідники.

Надзвичайно важливо – не втрачати темп реформ, радить Гельсінська комісія.

«Перетворити олігархів з «придворних» на «бізнесменів» можна лише за допомогою потужного громадянського суспільства.

«Надзвичайно важливо засуджувати будь-яку спробу обмежити чи завдати шкоду громадянському суспільству», – зазначається в звіті.

Гельсінська комісія наголошує на складнощах у подоланні олігархічної моделі, через те, що вона створювалась з часів початку здобуття Україною незалежності через дві причини:

  • Обмежена лібералізація економіки на початку незалежності.
  • Маніпуляції з ціною на газ, які дозволили олігархам накопичити статки, а Росії – десятиріччями впливати на українську політику.

Комісія закликає міжнародну спільноту підтримувати Україну в боротьбі проти корупції, яка може бути довготривалою через вкоріненість олігархічної моделі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 11:54:02