вівторок, 17 жовтня, 2017, 3:45 Події
Аналітик назвав позитивні зміни в Україні через агресію Росії

Агресія Росії вперше об’єднала українську націю.

Таку думку висловив журналіст Віталій Портников для видання «Гордон».

На його думку, саме війна з Росією консолідувала Україну та її населення. Інакше одна частина суспільства досі хотіла б у НАТО та ЄС, а інша частина б вважала, що з Росією потрібно зближуватись, вступаючи у Євразійський економічний союз.

І останніх було б куди більше, адже саме більшість голосувала за Януковича.

Найбільшою шкодою й прикрістю є смерть та страждання українців, Але якби не війна, Україна досі була б пострадянською державою з несформованою нацією. Або, що страшніше, з двома політичними націями.

Журналіст додав, що якби не загибель і страждання українців в результаті російської агресії, можна було б сказати, що Україні пощастило з Путіним. Як небезпеку він зазначив, що в разі припинення агресії РФ, знову почне зростати кількість охочих дружити з Росією.

Журналіст зазначив, що «кримський» твіт президента США Дональда Трампа означав тільки одне – санкції нікуди не зникнуть.

«Російські чиновники, які стверджують, що Кремль не збирається домовлятися з Білим домом щодо повернення Україні вкраденого півострова, тільки підтверджують цей нехитрий висновок. Я теж схильний вважати, що Росія не буде торгуватися зі Сполученими Штатами через Крим. У цьому сенсі кримські санкції нагадують мені знамениту поправку Джексона-Веніка», – додав Портников.

Журналіст пояснив, що з поправки Джексона-Веніка почалося запаморочливе цивілізаційне відставання СРСР від західного світу.

«У 1974 році конгресмени запропонували обмежити торгівлю з державами, які перешкоджали еміграції і порушували права людини. Поправка була покликана вплинути на можливості виїзду радянських євреїв, яких комуністична влада на тлі зростаючого в країні антисемітизму перетворили в справжніх заручників режиму. І, між іншим, радянські керівники точно так же не збиралися торгуватися через євреїв, як нинішні російські керівники – через Крим. Євреї були радянськими громадянами, Крим – російською територією», – зазначив він.

Журналіст додав, що прийняття суттєво наблизило терміни демонтажу Радянського Союзу. Генрі Джексон і Чарльз Венік ось уже більше чотирьох десятиліть – мої захисники і герої.

«Російські чиновники явно не пам’ятають історію, інакше вони б знали, що поправку Джексона-Веніка скасували вже після того, як з політичної карти світу зникла держава, проти якого вона була спрямована. Невже хтось із цих «патріотів» хоче, щоб і Росію спіткала та ж доля? Щоб кримські санкції скасували разом з Росією?».– підсумував Портников.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 21:55:56