понеділок, 16 жовтня, 2017, 13:11 Суспільство
Жінка із важкою недугою живе, допомагаючи іншим

Тетяні Федосюк лікарі поставили страшний діагноз – легенева гіпертензія. Проте жінка вирішила, що невиліковна хвороба не є перешкодою на шляху до втілення добрих справ. Чи не щодня вона випікає тістечка, продає їх, а зароблені гроші віддає на благодійність.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:00 на телеканалі ZIK).

До команди проекту звернулась Оксана Куліш, яка хоче здійснити мрію тендітної жінки із великим серцем.

«Тетяна є особливою людиною. Вона вражає добротою, щирістю і порядністю. Крім цього, її бажання допомогти іншому – надзвичайно велике. Незважаючи на труднощі зі здоров’ям, вона активна волонтерка», – розповідає Оксана Куліш.

Ледь не щодня Тетяна Федосюк одягає фартух, місить тісто та випікає тістечка – так творить свої маленькі кулінарні шедеври. Їх вона продає по десять гривень. Свій невеличкий заробіток Тетяна до копійки віддає тим, кому важче, ніж їй.

«Волонтерська діяльність для мене дуже важлива. Бо це дає розуміння того, що ти не просто так живеш у цьому світі», – пояснює Тетяна Федосюк.

Як важлива підтримка, Таня знає з власного досвіду. До двадцяти років у неї було звичайне життя: школа, навчання, потім коханий чоловік, вагітність, первісток і безліч подорожей. Та одного дня жінка відчула, що з нею щось не так.

«Трапився раптовий стрес, після якого я не мала сил не те, щоб з ліжка підвестись, а навіть подушку поправити. Найближчим довелось доглядати за мною кілька місяців. Стосовно лікарів, то вони дуже довго не тямили, що зі мною коїться. Згодом визначили – легенева гіпертензія. Це означає, що через тиск в легенях, серцю важко працювати. Відповідно воно швидко зношується», – розказує героїня проекту.

Після почутого діагнозу Тетяну охопив страх. Вона переживала не лише за своє життя, а й за долю сина. Але маленький  Родослав навчився не по-дитячому дбати про маму. Зараз йому лише чотири, та він уже знає, що робити, коли найріднішій гіршає.

«Матері дитина найбільше потрібна. Того, мій син був стимулом боротись за життя. Він завжди поруч, особливо коли моє здоров’я у поганому стані: приносить водичку, книжку, сідає поруч і ми читаємо казки», – ділиться пані Тетяна.

З часом Тетяна усвідомила, що вона не одна хвора на невиліковну недугу. Тому вирішила не просто навчитися жити з легеневою гіпертензією, а й допомагати іншим. Як? Тим, що у неї виходить найкраще – випіканням печива.

«Через Фейсбук я знайшла Аліну Дідусенко. В неї був порок серця і вторинна легенева гіпертензія. Дівчинка потребувала термінової операції. Тому я зібрала для неї частину коштів через продаж тістечок. Так Аліна отримала шанс на життя», – коментує Федосюк.

Таня забуває про власні труднощі та живе проблемами інших. Вона збирає кошти, допомагає організовувати соціальні заходи. Та активна волонтерка мріє про те, аби подорожувати Україною. Найбільш їй хотілось відвідати Кам’янець-Подільський. Відтак, команда програми подарувала жінці таку нагоду.

«Коли Тетяна побачила журналістів проекту і подарунок – дуже здивувалась. Вона посміхалась так, ніби потрапила у казку. Я дуже радію за неї», – каже чоловік Тані Андрій Пронів.

«Сюрприз від команди «Доброго ZIKу» – це велика несподіванка, яка дала мені позитивні емоції. Такі моменти, як цей, дарують сили і сенс у житті», – додає героїня проекту Тетяна Федосюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 21:43:39