понеділок, 16 жовтня, 2017, 21:35 Політика
Віктор Гвоздь: Шансів втримати Крим у нас було дуже мало

Коли наша держава завила про бажання вступити до НАТО, РФ почала готуватись до можливих воєнних дій проти України: росіяни почали змінювати свої плани та розгортати нові угрупування вздовж українських кордонів.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив керівник Служби зовнішньої розвідки України (2014-2016 рр.) Віктор Гвоздь.

Гість програми, відповідаючи на запитання, невже в Україні не було відомо про те, що Росія готується до наступу, і відповідно, чи були шанси втримати Крим, нагадав, що до того, як посів посаду голови Служби зовнішньої розвідки, він працював керівником воєнної розвідки (2008-2010 рр.).

«Уже тоді ми отримували інформацію про те, що Росія готується до можливих воєнних дій. Вони поміняли плани, і ми доповідали вищому воєнно-політичному керівництву у 2006 році, здається, про те. Коли Україна хотіла вступити до НАТО, то вони перевели нас із категорії нейтральних країн і у своїх планах використовували вже як або член НАТО, або та країна, яка допомагає НАТО», – розповів Віктор Гвоздь.

З його слів, ще тоді росіяни почали змінювати свої плани та розгортати нові угрупування на території Краснодарського краю, вздовж кордонів із Україною. Зокрема, розгорнули кілька танкових дивізій у Московському окрузі.

«Коли я був на посаді, ми отримували інформацію, перехоплювали, що у Криму – і доповідали також про це – діяла група, точніше, була направлена під фейковими паспортами, так званими документами прикриття, десь 20 осіб. І це були офіцери спецназу й агентурного центру з Краснодару. Тобто, вони вже тоді проводили рекогностування», – зазначив гість програми.

Питання, чи можна було втримати Крим, гість програми називає складним і таким, на яке складно відповісти однозначно.

«Я щодо Криму розвідку не вів, але моя особиста думка і мій величезний досвід Балкан, і та ситуація, яка була, говорить про те, що шансів втримати Крим у нас було дуже мало», – заявив Віктор Гвоздь та додав, що, за законом, слід було виконувати певні завдання, проте їх не було кому виконувати.

«У нас по Криму яке було питання: це ж, фактично, післямайданний хаос. В Україні втрачене державне управління, що практично не працювало. У мене там була частина Служби зовнішньої розвідки. 90 відсотків відразу перейшли на бік Росії. І такі ж були випадки і щодо Служби безпеки України… Стояло інше питання – питання виживання країни», – наголосив гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 09:24:56