понеділок, 16 жовтня, 2017, 21:47 Політика
Відкриті списки не призведуть до принципового оновлення політичної еліти, – політолог

Зміна змішаної виборчої системи на пропорційну не призведе до оновлення політичної еліти тому, що перевагу будуть мати багаті та відомі особистості.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів політолог Володимир Фесенко.

«Це та ж сама мажоритарна система, тільки будуть обирати не одного депутата, а за списком. Але це помилка. Насправді відкриті списки не призведуть до принципового оновлення політичної еліти. Треба боротися за те, щоб прибрати великі гроші з виборчого процесу. Зменшити фінансування. В даному випадку, я підтримую ідею скасування, або різкого зменшення фінансування витрат на політичну рекламу. Це може суттєво вплинути», – впевнений Фесенко.

Зокрема, за словами політолога, він вже знає чого побоюватися. Перемогу будуть мати на великих багатомандатних округах багаті депутати, а також відомі особистості. Він припускає, що будуть купувати не місце в списку, а право балотування в вигідному окрузі.

«Відомий журналіст у списку має більші шанси, ніж громадський активіст, який мало кому відомий. Людина, яка вкладе великі гроші в рекламу буде мати перевагу. Наприклад, ті, хто йдуть по списку Радикальної партії знають, що рейтинги в Чернігівській області вищі і за це будуть платити, щоб бути з Олегом Ляшком другим чи третім номером у Чернігівській області. Батьківщину підтримують у центральній і західній Україні. А на сході менша буде вартість балотування, тому що там менші шанси пройти. От такі нюанси», – каже політолог.

Окрім цього, гість програми вважає, що результат нової виборчої системи залежить багато у чому від самих партій.

«Це не дасть шансів відразу все поміняти. Насправді дуже багато залежить від позицій самих партій. Потрібно щоб вони висували якраз тих людей, які можуть справді боротися. Щоб були люди, які будуть займатися культурою і боротьбою з корупцією, і щоб їх підтримали, щоб була активна кампанія на користь цих людей. Але боюся, що продавати будуть не місця в списках, а право балотування у вигідних округах», – переконаний Фесенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 13:10:39