понеділок, 16 жовтня, 2017, 19:15 Політика
Соціолог розповів, що змусить українців вийти на акції протесту

Якщо українці захочуть відстояти власні інтереси перед владою, то вони будуть виходити на акції протесту. Наразі, ми такого не спостерігаємо.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

«На даний момент, я не бачу підстав для того, аби українці виходили масово на Майдан, без організації політичними силами. Українець завжди конкретний у своїх вимогах, якщо захоче відстояти своє право вибору, він виходить на Майдан, як це було в 2004 році. Якщо він хоче змінити владу, він протестує, як це було у 2013-2014 роках. Якщо українці будуть хотіти відстояти власні інтереси перед владою, то вони будуть виходити на акції протесту. На вівторок ряд політичних сил проведуть протести. Українцям наразі це все не надто актуально. Українець вийде на вулицю тоді, коли його права і інтереси будуть порушені. Наразі, ми такого не спостерігаємо», – вважає соціолог.

За словами гостя програми, з усіх вимог завтрашньої акції під Верховною Радою лише зняття недоторканності є тією річчю, яка є абсолютно зрозуміла і підтримана українцями.

«Щодо закону про вибори, то, на жаль, українець голосує серцем, а не розумом. З другого боку, він не цікавиться тим, згідно яких правил відбувається голосування. А от, що стосується антикорупційного суду, то українці не дуже довіряють не те, що правоохоронним органам, але й системі правосуддя в Україні. Тому, допоки не буде конкретних прикладів, то українці будуть скептично ставитися до такого органу як суди», – відзначив пан Антипович.

Водночас, як зауважив Олексій Антипович, кожен другий за перевибори президента чи Верховної Ради, але це зовсім не означає, що українець готовий йти підтримувати певну політичну силу.

«Українці завжди готові до протестних акцій. Кожен другий за перевибори президента чи Верховної Ради, але це зовсім не означає, що українець готовий йти підтримувати певну політичну силу для того, аби привести їх до влади і замінити попередню. Наразі таких настроїв ще не має. Те, що було характерне для періоду злочинної влади, звичайно, там був поділ на різні електоральні групи, різних прихильників, там могло бути протистояння, протести і це все ми спостерігали кілька років тому», – підсумував пан Антипович.

Читайте також: В окупованому Антрациті активізувалося українське підпілля

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 22:10:10