понеділок, 16 жовтня, 2017, 12:22 Суспільство
Більшість вояків УПА не мала жодного бойового досвіду, – історик

Для Української Повстанської армії, як і для будь-якого іншого підпілля, більше користі могли принести молоді люди, а не досвідчені вояки, які діяли за шаблоном.

Про це в ефірі проекту «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) зазначив кандидат історичних наук Микола Посівнич.

За статистикою, 58% членів УПА не мали жодного бойового досвіду і ніколи не перебували ні в австрійській, ні в польській, ні в радянській армії.

«Передусім членами УПА були молоді люди, які хотіли вчитися. Найголовнішим було їхнє намагання здобути освіту та внести свій внесок у визвольну боротьбу. І тому це бажання було головним мотивом відбору до рядів УПА», – пояснює Микола Посівнич.

За його словами, молоді люди були кориснішими для Української Повстанської армії, бо їх легко можна було навчити чомусь новому.

«Молодим людям значно простіше «вкласти» в голову необхідні для упівця знання та навички, бо вже старших людей було значно важче навчити чомусь новому. Тому УПА була дуже молодою армією, яка, фактично, не мала бойового досвіду», – зазначив кандидат історичних наук.

Також він зауважив, що досвід колишніх червоноармійців чи ветеранів будь-якої іншої регулярної армії не завжди був корисним для повстанців.

«Повстанська армія мала зовсім іншу тактику на відміну від регулярної. Було дуже важко втілити в життя та передати досвід колишніх вояків армій Радянського Союзу, Польщі, Угорщини чи будь-яких інших. УПА значно необхіднішими були молоді люди, які б могли творчо підходити до організації, а не досвідчені, які працювали за шаблонами», – каже історик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:14:30