live
Новини » Світ

Вибори в Австрії: Наймолодший у ЄС лідер може створити коаліцію з «друзями Путіна»

Сьогодні, 15 жовтня, Австрія обирає депутатів у парламент. Згідно з опитуваннями, праві популісти, які нещодавно партнером «Єдиної Росії», можуть отримати близько чверті голосів виборців.

Про це пише DW.

Опитування прогнозують опозиційній Австрійській партії свободи (АПС) 25-27% підтримки. Ультраправі євроскептики, наразі, мають той самий рівень підтирки, що й соціал-демократи. Найбільше ж голосів можуть отримати консерватори з Австрійської народної партії (АНП).

Ще рік тому ультраправі лідирували в опитуваннях. Зараз позиції «Свободи» залишають досить потужними. Дуже ймовірно, що представники партії потраплять до складу уряду, зазначають політологи.

Успіх лідера консерваторів, міністра закордонних справ Австрії Себастіана Курца підвищив рейтинг АНП, пишуть місцеві видання.

31-річний Курц може стати наймолодшим лідером у Європейському Союзі, очоливши уряд Австрії, та створити коаліцію з ультраправими, вважає The Guardian. У його програмі – обмеження прав іноземців та зниження податків.

«Друзі Путіна»

DW зазначає, що заснована у 1956 році партія АПС »пройшла шлях від партії махрових нацистів, яку очолював колишній есесівський генерал, до прототипу європейських правих популістів».

Сьогодні її очолює Хайнц-Крістіан Штрахе. Успіх АПС пов’язують з антимігрантською програмою партії і «боротьбою з ісламізацією». Австрія, як і Німеччина, прийняла найбільше мігрантів. Партія також вимагає прямої демократії, коли важливі питання виносяться на референдум, обіцяє зменшити бюрократію і знизити податки.

На міжнародній арені партія має імідж «друзів Путіна». Її представники їздять в окупований Крим, схвалили проведення так званого »референдуму».

У кінці 2016 року АПС підписала п’ятирічну угоду «про взаємодію і співпрацю» з «Єдиною Росією». Фінансування з Москви у партії заперечують.

Читайте також: Гібридна капітуляція: У Росії розповіли про невдоволення в оточенні Путіна діями КремляLoading...
Loading...
Loading...