п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 10:05 Події
Злочинці щомісяця реалізували «сміттєві» цінні папери на понад мільярд гривень
Фото: НБУ/Facebook
Фото: НБУ/Facebook

Через злочинну фінансову діяльність певних осіб зараз в Україні в обігу перебувають «сміттєві» цінні папери 38 емітентів на загальну суму у 25 млрд гривень.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Так, зловмисники хотіли легалізувати гроші, отримані незаконно.

«Установлено, що службові особи низки підприємств на території м. Києва, діючи за попередньою змовою, організували незаконну схему, пов’язану з легалізацією грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, використовують суб’єкти підприємницької діяльності з ознаками фіктивності та здійснюють фінансові операції з коштами, які надійшли за начебто придбані цінні папери, векселі від підприємств реального сектору економіки, які фактично не реалізовувалися, з метою виводу грошових коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг та переведення їх у готівку», – йдеться у повідомленні.

Отриманні цінні папери, вартість яких «штучно» завищена в десятки разів, використовуються організаторами злочинної діяльності для їх подальшої легалізації.

Вказані маніпуляції також дають змогу використовувати зазначені цінні папери як інструмент для суб’єктів реального сектору економіки в протиправних схемах із мінімізації податкового навантаження та ухилення від сплати податків.

Наразі, на підставі дозволу слідчого судді, у кримінальному провадженні проводяться слідчі дії – обшуки в приміщені офісів підприємств, які задіяні у протиправній схемі з маніпулювання на фондовій біржі та легалізації грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, та за місцем проживання осіб, які мають безпосереднє відношення до вчинення вказаних злочинів.

Нагадаємо, СБУ підозрює представників «Автономного опору» у роботі на замовлення Кремля.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 11:27:52