п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 16:04 Економіка
В Україні зростають ціни через появу нових ринків збуту, – Дорошенко

Україна почала експортувати практично все, що виробляє. Навіть те, що раніше здавалося неможливо продати закордон. Тому ціни зростатимуть і надалі, в залежності від кількості експорту.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав гендиректор Української асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко. 

Якщо проаналізувати інтерв’ю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо продуктів харчування на ринку України, то з точки зору економіки, можна зробити висновок, що у країні не було цьогоріч врожаю та експортується більшість продуктів закордон. 

«Говорячи мовою економіки, у нас є причини для росту, тому що, по-перше, не було врожаю.І, по-друге, ми стали найбільшим експортером у світі. Ми зараз починаємо експортувати практично все, що виробляємо. Інше питання, що у якості сировини вивозиться більшість продукції без високої доданої вартості», – прокоментував Дорошенко. 

За його словами, Україна зараз відкриває нові ринки збуту і з кожним місяцем ситуація покращується. Тому, звичайно, це позначається на внутрішньому ринку та тягне ціни вгору.  

Також він проаналізував ситуацію, що склалася на ринку свинини через африканську чуму, яка зменшує поголів’я в країні. 

«Якщо говорити про африканську чуму, то вона є бичем для України. На сьогоднішній день ми продовжуємо бути імпортозалежними по свинині як і раніше, але такого сильного зменшення поголів’я, як зараз у нас не було. І, на жаль, у найближчі півтора-два роки проблема не вирішиться. Тому що раніше проблему лікування брала на себе держава із центрального бюджету. А сьогодні ці витрати перекладені на місцевий бюджет, а там не готові фінансувати вирішення пробеми», – додав експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 23:50:42