п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 13:28 Політика
Українці мають повне право мирними акціями вимагати змін до законодавства, – Шабунін

Впровадження антикорупційного суду, скасування депутатської недоторканності і зміни виборчого законодавства - це ті обіцянки, які парламентські сили давали українцям ще на виборах, і які досі не виконані. Очевидно, що політичні сили, які зараз є в парламенті, не хочуть змінювати виборчу систему, адже їх влаштовують закриті мажоритарні списки. Тому потрібно це змінити і вийти на мирні акції.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.  
Є кілька причин та аргументів, чому 17 жовтня люди мають вийти на мирні акції у своїх містах. Адже це, якщо не обов’язок, то принаймні привілей змусити зробити владу те, що вона не хоче.  

«Чим гірші українці за поляків чи румунів? Традицією європейської демократії є змушувати робити владу те, що вона не хоче через мирні та масові протести.  Наприклад, у цьому році такі протести відбулись у Польщі в легітимний спосіб, де польська влада хотіла «покласти під себе» судову систему. Близько 150 тисяч осіб спокійно, без заворушень, без биття машин, паління шин вийшли на вулицю зі свічками, з дітьми та собаками. І польський президент наклав вето на закон, який через парламент в легітимний спосіб провела його більшість», – розповів Шабунін. 

Також він нагадав і про Румунію, де легітимна румунська влада хотіла знищити антикорупційні органи країни. І, щоб цього не трапилося, 80 тисяч людей кілька вечорів поспіль виходили на вулиці. В результаті румунська влада відмовляється від своїх спроб. Тому він вважає, що Україна у такий же спосіб може домогтися демократичних процесів. 

«У нас все ще простіше, адже є ще більше прав вимагати на вулиці в мирний спосіб від влади антикорупційного суду, скасування депутатської недоторканності і зміни виборчого законодавства. Бо два із трьох пунктів обіцяли нам на виборах всі парламентські сили і діюча влада у своїй виборчій програмі. Тобто ми навіть не змушуємо їх робити чогось такого, чого вони не обіцяли. Але три роки минуло і «обіцянка-цяцянка» не виконана», – прокоментував Шабунін.  

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 17:57:23