п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 9:17 Суспільство
У Єгипті виявили обеліск, якому чотири тисячі років
thehistoryblog.com
thehistoryblog.com

Спільна франко-швейцарська археологічна експедиція знайшла біля некрополя Саккара фрагмент обеліск з граніту часів Стародавнього царства.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на The History Blog.

Виявлений фрагмент – заввишки близько 2,5 метрів. На думку вчених, приблизно така ж частина обеліска знаходиться під землею.

Обеліск був виконаний з масивної брили червоного граніту. Канавка навколо верхньої частини обеліска вказує на те, що він був спочатку покритий мідними пластинами або золотою фольгою, щоб віддзеркалювати сонце і яскраво світити протягом дня. Це – найбільший відомий обеліск епохи Стародавнього царства.

Напис на одній стороні обеліска вказує, що він був присвячений представниці Шостої династії, Анхнесмерірі II, доньці першої давньоєгипетської візиря-жінки Небет, матері фараона Пепі II з Шостої династії. Вона жила в середині 23 століття до нашої ери.

«У правителів Шостої династії, як правило, було два невеликих обеліска біля входу в їх похоронний храм, але цей обеліск був знайдений трохи далі від входу до могильного комплексу Анхнесмеріри II», – сказав Мостафа Вазирі, генеральний секретар єгипетської Вищої ради у справах старовини. На його думку, обеліск був викрадений каменотесами через кілька століть після установки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 03:34 :19