п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 6:25 Події
У сепаратистів розгорівся скандал через монумент окупантам Донбасу

Скандал розгорівся, коли один «компетентний» дописувач мережі з РФ знак сепаратистів на монументі російським найманцям сприйняв за емблему Сухопутних військ України. Насправді ж Збройні сили України до цього знака, встановленого ворогом, не мають жодного стосунку.

Російські окупанти, що починали «рускую весну» на Донбасі, в російському Ростові-на Дону поставили обеліск загиблим бойовикам і найманцям, на вершині якого – військовий знак у вигляді хреста.

Один із користувачів мережі-прихильник «руского міра» здійняв істерику в сепаратистських групах: мовляв, знак схожий на емблему української армії.

Насправді ж ніякого стосунку до Сухопутних військ ЗСУ емблема не має: на монументі одна з «нагород» сепаратистів, які вони роздають бойовикам тисячами.

ф1

Оскільки вигадав поставити «пам’ятник» так званий «Союз добровольців Донбасу», який очолює колишній «прем’єр-міністр ДНР» російський диверсант Олександр Бородай, то й причепили туди значок, який ця організація окупантів роздає колишнім бойовикам і російським найманцям масово. Причому цю «нагороду» російські сепаратисти самі «скопіювали» із запровадженого в Російській імперії хреста «За Порт-Артур». Цей нагрудний знак для російських військових запровадили 14 січня 1914 року до 10-річчя оборони Порт-Артура – битви, яку Росія програла з тріском.

А те, що в Росії про «нагороди» своїх найманців широкий загал нічого докладно не знає, то це свідчить лише про одне: більшість росіян окупантами Донбасу не цікавиться і їх не шанує.

Це підтверджують і результати опитування, які ще на етапі зведення пам’ятника опублікувала Русская служба Би-би-си.

Читайте також: Пропагандистський режисер випадково проговорився про Крим

«У найбільшому міському пабліку Ростова-на-Дону в соціальній мережі «ВКонтакте» ідея встановлення пам’ятника викликала неоднозначну реакцію. В оголошеному там голосуванні взяло участь близько 5 тисяч осіб: 17% встановлення пам’ятника підтримали, оскільки «багато хто з ростовчан билися на стороні ДНР і ЛНР». 42% проголосували проти пам’ятника з формулюванням «Ні, вони найманці, це взагалі не наша війна!» Ще 40% не змогли відповісти, як вони ставляться до появи монумента», – йшлося в публікації від 21 серпня цього року.

Крім того, скандал в мережі серед сепаратистів свідчить і про інтелектуальний рівень: емблеми і нагороди у формі мальтійсьького хреста мають військові дуже багатьох країн світу.

ф2

Читайте також: У мережі показали «ідеальне» рекламне фото з окупованої Ялти

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 04:02:01