п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 15:09 Львів
У Львові квіти з тротуару поблизу Стрийського ринку обіцяють забрати через місяць

У Львові через місяць продавці не торгуватимуть квітами на тротуарі поблизу Стрийського ринку. Керівництво базару обіцяє врегулювати це питання.

Про це сьогодні, 13 жовтня, під час брифінгу заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Ми отримали гарантії підтвердження від керівництва Стрийського ринку по трьох пунктах (щодо вирішення ситуації із квітами, – ред.). По-перше, сьогодні до кінця дня визначать лінію, яка дасть змогу комфортно виходити пасажирам із зупинки. Після цього до місяця має бути комплексно вирішене питання, щоб там не було жодних квітів. Керівництво ринку повинне самостійно вирішити цю проблему, бо це їхній бізнес і вони мають здійснювати підприємницьку діяльність. Третє питання, що там мають розпочатися роботи щодо облаштування зупинки, яка б дала змогу повноцінно вирішити цю проблему», – повідомив Андрій Москаленко.

Заступник директора Стрийського ринку Назар Сенів запевнив, що до кінця дня буде визначена лінія, за яку підприємці не будуть виходити. Він продемонстрував проект, як у майбутньому буде виглядати територія поблизу ринку.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Зазначимо, медіаексперт Отар Довженко зареєстрував петицію до Львівської міської ради із вимогою звільнити тротуар на вул. Шота Руставелі від квітів.

«Тротуар, зупинка транспорту та пішохідний перехід на вулиці Шота Руставелі між вулицями Волоською та Франка вздовж ринку захаращений відрами з квітами, які виставляють продавці, а також підставками під парасольки, що закривають квіти від дощу.

Й без того вузький тротуар звужується вдвічі, що робить це місце недоступним для маломобільних груп (людей з інвалідністю на візках, людей з дитячими візками, незрячих) та погано прохідним для пішоходів.

На просторі завширшки близько метра товчуться пасажири, пішоходи та покупці, що зупиняються перед відрами з квітами.

Люди, що чекають на транспорт на тролейбусній/автобусній зупинці, вимушені виходити на проїжджу частину, ризикуючи життям і здоров’ям і створюючи небезпеку аварій», – йдеться у петиції.

Медіаексперт наголошує, раніше фасад ринку був реконструйований, і в ньому облаштували зручні крамниці для квіткарів, які мали звільнити простір для пішоходів, одначе продавці й далі перегороджують прохід пішоходам, створюють тісняву на тротуарі та небезпеку для дорожнього руху.

Після рейдів Галицької районної адміністрації та ЛКП «Муніципальна дружина» продавці звільнили кількадесят сантиметрів тротуару, одначе за кілька днів захопили їх знову.

«Нас дивує неспроможність органів місцевого самоврядування примусити десяток людей дотримуватись законів і правил. Якщо влада безсила у розв’язанні таких елементарних проблем, можливо, на відповідальних посадах не ті люди?

Інтереси приватного бізнесу не можуть бути вищими за право мешканців міста користуватись громадським простором, а також за їхню безпеку. Вимагаємо від влади міста та правоохоронних органів узяти ситуацію під контроль та примусити компанію, яка управляє прилеглим ринком, повністю звільнити тротуар для пішоходів і пасажирів», – йдеться у петиції.

Документ уже підтримало 82 особи з 500 необхідних.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 08:59:02