п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 15:56 Економіка
Цьогорічна інфляція становитиме 13 відсотків, – експерт
Продукти на ринку у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Продукти на ринку у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Підвищення вартості продуктів відбувається через те, що держава більше не впливає на ціни неринковими методами. У цьому є позитив, адже ми переходимо до прозорих механізмів. Відтак вартість на товари мала б вирівнятись, або хоча б не зростати так стрімко наступного року.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив гендиректор інвестиційної компанії Ігор Мазепа.

За словами гендиректора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, значне підвищення вартості продуктів пов‘язане із тим, що протягом останніх двох років Кабінет міністрів скасовував різноманітні обмеження на ринку. Відтак, ціни постійно зростали.

«Тож, якщо на початку року ціни у європейських супермаркетах – Польщі, Прибалтики, Румунії чи Угорщини – були нижчими, ніж в Україні, то зараз ми перебуваємо або в середині цього списку, або й на самому верху», – розповів Дорошенко. 

У свою чергу гендиректор інвестиційної компанії Ігор Мазепа наголосив: аналізуючи цей рік, можна сказати, що інфляція становитиме 13 відсотків.  

«Цьому передувала ціла низка факторів. Зокрема, заморозки у травні та червні, які призвели до зменшення врожаю фруктів, овочів чи зернових культур. Як наслідок – ціни на них виросли й на західних ринках. Очевидно, що внутрішні ринки прив‘язані до зовнішньої вартості. Адже, якщо ти можеш продати товар закордоном, скажімо, за десять доларів, то тут його ціна буде не нижчою», – зазначив Мазепа. 

Багато вітчизняних виробників відкрили для себе точки збуту не лише у Європі, а й Азії та Африці. 

«Наприклад, курятина із українських ринків перейшла до Північної Африки, а яйця – до Азії. Тож пропозиція всередині держави зменшилась і, відповідно, зросли ціни», – наголосив Мазепа. 

Та, за словами експерта, він намагається ставитись до цього нейтрально. Мовляв, зараз у країні все більше помітними є прозорі ринкові механізми. Адже керівництво держави почало відмовлятися від неринкових способів регулювання цін. 

«Тож через ринкові механізми мав би скоротитись попит на ці продукти і вирівнятись ціна, або хоча б наступного року вона не мала б підстав вирости так, як зараз», – підкреслив Ігор Мазепа.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 13:57:19