п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 18:38 Львів
Синютка: «Полімінерал» повинен локалізувати провалля рудника біля Стебника
Провалля біля Стебника. Фото: Стебницькі Вісті
Провалля біля Стебника. Фото: Стебницькі Вісті

Компанія «Полімінерал» повинна локалізувати і вивести з надзвичайної ситуації провалля рудника поблизу Стебника.

Про це сьогодні, 13 жовтня, заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка на спільному брифінгу із міністром інфраструктури Володимиром Омеляном.

«Щодо цієї ситуації ми звернулися до Міністерства регіонального розвитку, тому що, власне, це міністерство спільно з профільним віце-прем’єр-міністром координують питання ліквідації надзвичайних ситуацій. Ми провели комісію, де визначилися, що за рахунок компанії, яка має в оренді і користуванні «Полімінерал», до якого належать ці гірничі відводи, вона повинна локалізувати і вивести з надзвичайної ситуації саме провалля і не допустити наступних провалів» – зазначив Синютка.

Що стосується загальнодержавного рівня, то, за словами Синютки, у цій ситуації потрібно вирішити три питання: перенесення ЛЕП, перенесення водопроводу і розгляд питання щодо дороги, яка вже почала руйнуватися.

«Це питання спочатку будуть розглядати на комісії з питань надзвичайних ситуацій і тільки тоді вже ситуацію розглянуть у інших міністерствах», – додав голова ЛОДА.

Нагадаємо, обвал, що стався на Львівщині 30 вересня в зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», був спровокований землетрусом 0,8 бала, але стався через те, що там утворилися пустоти і підприємство, яке зараз є у приватній власності, впродовж років не вживало заходів задля того, аби усунути небезпеку. Про це раніше повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

10 жовтня Львівська облрада ухвалила звернення до Кабінету Міністрів України щодо кризової екологічної ситуації, яка склалася внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Львівська облдержадміністрація також звернулася до Кабінету Міністрів щодо виділення з резервного фонду держбюджету 133 мільйони гривень на ліквідацію наслідків провалля, яке утворилося поблизу Трускавця над колишньою шахтою із видобування калійної руди. Ці кошти необхідні на будівництво нової дороги та перенесення зруйнованих ліній електропередач.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 13:34:20