п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 15:28 Світ
Питання асоціації Україна-ЄС нема в порядку денному Ради ЄС, – дипломат

Питання перегляду асоціації Україна-ЄС поки немає у порядку денному Ради ЄС. Але його може поставити Угорщина.

Про це розповів у п’ятницю в Брюсселі напередодні засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, яке пройде у понеділок в Люксембурзі один високопосадовий європейський дипломат, передає УНІАН.

«На порядку денному стоять підготовлені питання, і питання перегляду Угоди немає, але міністр, як він про це сказав, може підняти його в розділі «різне», – сказав він.

Дипломат додав, що питання перегляду асоціації не є «простим».

«Для цього в ЄС повинна бути одностайність», – підкреслив співрозмовник агентства, звернувши увагу на те, що не так давно документ був ратифікований останньою країною (Нідерланди) і нещодавно набрав чинності.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада підтримала освітню реформу, а вже 25 – її підписав Петро Порошенко.

Документ має багато новацій, серед яких – 12-річна школа, трирічний бакалаврат, більша зарплата вчителям тощо. Найважливіші тези нового закону можна переглянути тут.

Однак один із пунктів закону спричинив серйозне обурення з боку інших країн. Так, увесь процес навчання відбуватиметься українською мовою.

До 5 класу нацменшини ще зможуть навчатися в окремих групах дитсадків та класах початкової школи, в яких, крім української, буде використовуватися мова відповідної меншини. Після – лише українською. Хоча для представників корінних народів (кримські татари, – Ред.) можуть бути винятки.

Представники інших країн у цьому вбачають мовну дискримінацію. Нещодавно члени угорської влади заявили, що не підтримуватимуть Україну на міжнародній арені. Хоча з приводу нового закону вже готують переговори між обома країнами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 11:14:20