п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 20:09 Львів
Польща депортувала російського «вченого», який розпалював конфлікт з Україною

Із Польщі 11 жовтня на прохання керівника Агентства внутрішньої безпеки депортували громадянина Російської Федерації Дмитра К.

Про це із посиланням на комюніке прес-секретаря міністра координатора спецслужб Польщі повідомляє «Польське Радіо».

За даними агентства, ця людина займалася діяльністю, що була спрямована на завдання шкоди інтересам Польщі, ініціювала елементи гібридної війни проти Польщі та підтримувала контакти з російськими спецслужбами.

Офіційно Дмитро К. перебував у Польщі як представник Російського інституту стратегічних досліджень у Москві (РИСИ). Виконуючи роль ученого та дослідника Інституту, він встановлював контакти у колах учених, зокрема істориків та журналістів. У цих групах він знаходив людей із проросійським світоглядом та залучав їх до співпраці, пропонуючи, серед іншого, співпрацю з російськими університетами, фінансовані Росією публікації та дослідницькі поїздки. Групі людей, які з ним співпрацювали, він давав настанови, що говорити, аби представляти проросійську точку зору.

Дмитро К. використовував мережу, яку він створив, для розповсюдження проросійської пропаганди.

Як встановили співробітники Агентства внутрішньої безпеки, під час своєї діяльності Дмітрій К. здійснив низку ініціатив, спрямованих проти інтересів Польщі, зокрема: ініціював у Польщі інформаційні кампанії заради Росії, проводив кампанії спрямовані на посилення польсько-української ворожнечі, стимулював у Польщі дії проти демонтажу пам’ятників радянських часів, а також дії, що мали дискредитувати польську владу як у польських, так і в закордонних ЗМІ.

Дмитро К. мав прямі контакти зі спецслужбами Російської Федерації.

Наголошується, що аналіз діяльності К. вказує на те, що його активність у Польщі суголосна діяльності російських служб, спрямованих проти інтересів Республіки Польща.

«Увесь матеріал, зібраний співпрацівниками Агентства внутрішньої безпеки в цій справі, вказує на те, що присутність Дмитро К. на території Польщі становить ризик для національної безпеки Польщі», – повідомляє речник міністра координатора спецслужб Станіслав Жарин.

За рішенням міністра внутрішніх справ і адміністрації росіянина депортовано.

Зазначається, що російський інститут стратегічних досліджень був створений як аналітична база для російської розвідки. Довгий час інститут був підпорядкований російській розвідці. Нині він перебуває під наглядом російської влади та контролюється нею. Головою Російського інституту стратегічних досліджень є один із колишніх керівників російської спецслужби.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 11:08:35