п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 17:05 Економіка
НБУ заборонив банкам та фінустановам мати справу з банкнотами РФ із зображенням Криму
Нова 200 рублева банкнота Росії із зображенням Криму. Фото: primechaniya.ru
Нова 200 рублева банкнота Росії із зображенням Криму. Фото: primechaniya.ru

НБУ заборонив банкам України здійснювати операції з банкнотами та монетами РФ із зображенням об’єктів, розташованих на окупованій території України.

Про це повідомила прес-служба Нацбанку України.

«Національний банк України заборонив банкам (їх філіям, відділенням) і фінансовим установам України здійснювати касові, в тому числі валютно-обмінні, операції з банкнотами (банківськими білетами) та монетами Центрального банку Російської Федерації із зображенням мап, символів, будівель, пам’ятників, пам’яток археології, архітектури, історії, краєвидів та будь-яких інших об’єктів, розташованих на окупованих Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиницях України, та/або які містять тексти, що стосуються окупації Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиниць України», – йдеться у повідомленні.

Заборона поширюється також на операції, що здійснюються під час купівлі/продажу готівкової іноземної валюти між банками.

Також фінансовим установам та ПАТ «Укрпошта» забороняється під час здійснення та/або виплати переказів приймати та/або видавати готівку іноземної валюти – банкноти (банківські білети) та монети Центрального банку Російської Федерації із зображенням зазначених об’єктів.

Постанова набуває чинності із 17 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, що Банк Росії вводить в обіг нові банкноти номіналом 200 і 2000 рублів, символи для яких були обрані за підсумками загальноросійського голосування. На банкноті номіналом 200 рублів, основний колір якої – зелений, розміщені символи Севастополя: на лицьовій стороні – зображення Пам’ятника затопленим кораблям, на зворотному – вид на Херсонес Таврійський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 23:50:44