п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 2:40 Політика
Конституційне право кожного громадянина – знати українську мову, – Розенблат

Це прописано у Конституції, що конституційне право кожного громадянина України – знати свою державну мову.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Борислав Розенблат.

Як повідомлялося, що Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів. Резолюція ПАРЄ доволі жорстко засудила те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин.

«Що ми маємо сьогодні в Україні? Вже 25 років поспіль у нас немає різниці, якою мовою ти розмовляєш, зокрема, українську мову можна вчити, а можна і не вчити. Також я пам’ятаю Радянський Союз, де мені сказали, що якщо хочеш вчити українську мову, то вчи, а не хочеш – не вчи. Тому як сьогодні об’єднати країну? І якщо ми дійсно прагнемо мати країну, яка має національний інтерес, країну, яка буде відстоювати свій національний інтерес, ми повинні бути об’єднанні єдиною державною мовою», – вважає Борислав Розенблат.

Саме це, як каже політик, конституційне право кожного українця – знати свою державну мову.

«Це прописано у Конституції, що конституційне право кожного громадянина України ­– знати свою державну мову», – заявив Борислав Розенблат.

Нагадаємо, 5 вересня президент Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Документ також передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Однак у Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 12:51 :10