п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 13:37 Політика
Клімкін: Жодна румунська школа не буде закрита
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: УНІАН
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Фото: УНІАН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив під час візиту в Румунію, що новий Закон «Про освіту» жодним чином не обмежить права місцевої громади.

Про це повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца у Twitter.

«Ще раз наголосив: жодна румунська школа не буде закрита. Ніякої асиміляції», – зазначила вона.

Сам Павло Клімкін підкреслив, що в Румунії готові йти на діалог. Не те, що в Угорщині.

«В Румунії все зовсім по-іншому, ніж в Угорщині. Є готовність до відкритого діалогу. Але треба предметно працювати з місцевою громадою», – зазначив міністр у своєму Twitter.

Він зазначив, що Україна врахує рекомендації Венеціанської комісії щодо нового закону, коли вона їх зробить.

Також речниця МЗС заявила, що варто розробити імплементаційний план закону. І румунська громада відіграватиме в цьому важливу роль.

Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», мовні положення якого (ст. 7 щодо мови освіти в Україні) викликали стурбованість низки країн: Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії. Новим законом в Україні запроваджується 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

Порошенко доручив МЗС та Міністерству освіти і науки провести з приводу цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки ВК стосовно закону будуть готові до грудня.

Сійярто заявляв, що Угорщина не підриватиме єдність ЄС у питанні антиросійських санкцій через положення закону про освіту в Україні.

Також Сійярто заявив, що Угорщина блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС у рамках програми «Східне партнерство» і будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.

9 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter запропонував Сійярто разом відвідати Закарпаття та обговорити мовні положення закону про освіту. Однак міністр закордонних справ Угорщини Сійярто відмовився зустрічатися з Клімкіним на Закарпатті для обговорення мовних положень нового українського закону про освіту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 17:28:01