Новини » Політика 13 жовтня, 2017, 21:15
Голова антикорупційного комітету ВРУ назвав «центри корупції» в Україні

Якщо людина обрана урядовцем, народним депутатом, Президентом, усій його чи її родині має бути заборонено займатися бізнесом.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив народний депутат України («Самопоміч»), голова комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

«Адміністрація Президента і Верховна Рада – це центри корупції в Україні. Судді, урядовці, прокурори, керівники державних підприємств – вони всі так чи інакше призначаються Президентом і більшістю народних депутатів України, які часто не є народними, а, скоріше, належать олігархам і діють в їхніх інтересах, не забуваючи про свою кишеню», – заявив гість програми.

На думку нардепа, слід очистити Адміністрацію Президента, ВРУ від корумпованих людей, а зробити це допоможуть кілька рішень.

«Перше. Треба змусити кожного ще кандидата у народні депутати, у президенти доводити легітимність походження свого майна. Простіше кажучи, щоб він пояснив всьому суспільству, звідки він взяв свої гроші, свої статки, або був знятий з виборів. Або друга ідея, за яку я виступаю, і я думаю, що ми його обов’язково впровадимо, – якщо людина обрана урядовцем, народним депутатом, Президентом, всій його чи її родині має бути заборонено займатися бізнесом», – заявив гість програми.

Єгор Соболєв вважає, що такий високий рівень вимагає жертовності, тож, коли людині довіряють високі повноваження, то і відповідальність має бути відповідною.

Водночас депутат висловив думку, що влада ніколи не викорінить корупцію, адже корупція – це зловживання владою.

«Корупцію в усіх країнах викорінили лише громадяни», – заявив Єгор Соболєв.

Депутат вважає, що коли людина приходить на посаду з певним майном, то і піти має з таким же, жодного збагачення тут бути не може.

Єгор Соболєв також нагадав, що у Китаї за корупцію страчують, і хоч роблять це тисячі років, корупція там не зникає.

«Думка, що треба рубати голови чи руки, вона хибна. Треба творити суспільство, яке не дозволяє своїм посадовцям красти, а тих, хто краде, відразу відправляє за грати», – наголосив голова антикорупційного комітету.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-23 00:16 :14