п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 15:30 Політика
Голосування у ПАРЄ щодо освітнього закону – це порушення міжнародних норм, – Шлінчак
ПАРЄ. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER
ПАРЄ. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER

Парламентська Асамблея Ради Європи спочатку повинна була дочекатися рішення Венеціанської комісії, а вже тоді ухвалювати певні рекомендації. Тому голосування, яке відбулось, є порушенням міжнародних норм.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова наглядової ради Інституту світової політики Віктор Шлінчак.

Перед своїм візитом у Бухарест, причиною якого є обговорення українського закону про освіту, міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter написав: «В Румунії все зовсім по-іншому, ніж в Угорщині. Є готовність до відкритого діалогу. Але треба предметно працювати з місцевою громадою».

«Певні політ сили в деяких державах-сусідах України намагаються використовувати наші мовні проблеми, а інші – намагаються шукати конструктив. Тому тут все залежить від різниці підходів. Дехто грається заради власного рейтингу, а дехто дійсно думає про своїх громадян, але в конструктивному руслі, не ставлячи ультиматумів Україні, як це роблять угорці», – прокоментував політичний оглядач журналу «Фокус» Мілан Лєліч.

Імовірно, всі сторони зараз перебувають на стадії очікування рішення Венеціанської комісії.

«Рішення Венеціанської комісії буде не швидше ніж за три місяці. І, фактично, голосування в ПАРЄ – порушення міжнародних норм, оскільки спочатку вони повинні дочекатися рішення комісії, а вже тоді ухвалювати якісь рекомендації. Але в даному випадку все пішло у зворотньому порядку», – зазначив Віктор Шлінчак.

На його думку, така ситуація в черговий раз вказує саме на політичну складову цього процесу.

«Я хочу наголосити, що навіть Хартію європейських мов, дотримання якої від нас вимагають, половина членів Європейського Союзу досі не ратифікувала», – наголосив голова наглядової ради Інституту світової політики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 09:00:23