п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 10:44 Світ
Французького міністра преміювали «за результати» у компанії з 42-мільярдним боргом
Міністр оборони Франції Флоранс Парлі. Фото: rfi.fr/Reuters/Philippe Wojazer
Міністр оборони Франції Флоранс Парлі. Фото: rfi.fr/Reuters/Philippe Wojazer

Міністр оборони Франції Флоранс Парлі, попри основну роботу, отримувала понад 52 тисячі євро в місяць, очолюючи підрозділ державної залізничної компанії SNCF. Також їй виписали премію «за досягнуті результати», хоч, за оптимістичними оцінками експертів, до 2026-го борг підприємства має зрости із 42-ох мільярдів до 63 мільярдів євро.

Про це повідомляє RFI з посиланням на розслідування журналу Marianne.

Як йдеться у розслідуванні ресурсу, за перші шість місяців 2017-го пані Парлі отримала від державної компанії понад 315 тисяч євро (52 569 чистими, більш ніж 68 тисяч «чорними»).

Крім того, у 2017-му міністру виписали премію «за досягнуті результати», хоч компанії ще не відомі річні результати за рік. А борг підприємства має вирости із 42-ох до 63 мільярдів євро до 2026-го року. І це ще оптимістичний прогноз.

Цікаво, що роботу SNCF у Франції оцінюють дуже негативно. Поїзди дуже часто запізнюються, скасовуються, застрягають в дорозі. Тому інформація, що топ-чиновниця отримує зарплату, яка в 35 раз вища за мінімальну та в 23 рази середню по країні не дуже потішила французький народ.

До того ж, середній розмір винагороди Парлі під час роботи в SNCF перебільшив встановлені законом межі (450 тисяч в рік «чорними»). Однак в компанії зазначили, що закон стосується держслужбовців, а не приватних працівників, якою і є Флоранс Парлі.

Додамо, чоловік міністра оборони, 63-літній Мартен Віаль, працює в Агентстві державної участі. Його місія – відстежити діяльність держкомпаній та підприємств із державною часткою і виявлять порушення у сфері законодавства та фінансової етики.

Нагадаємо, 11 жовтня детективи НАБУ затримали чотирьох осіб у справі про корупційні схеми із закупівлею палива для армії.

Двом високопосадовцям Міністерства оборони вручили підозру – Ігорю Павловському і директору Департаменту держзакупівель і матеріального забезпечення Володимиру Гулєвичу.

За інформацією НАБУ, чиновники Міноборони завдали Україні збитків майже на 150 мільйонів гривень через корупційні схеми із закупівлею палива для армії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 21:28 :56