п'ятниця, 13 жовтня, 2017, 18:15 Львів
Дитячий санаторій, будівлю якого в елітному районі Львова хочуть продати, перевели на простій
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Дитячий кардіоревматологічний санаторій, будівлю якого у елітному районі Львова планують виставити на продаж, перевели на простій через відсутність пацієнтів. Персоналу виплачуватимуть 2/3 платні, обласні депутати на найближчій сесії мають вирішити, чи продавати будинок.

На продажу приміщення наполягає департамент охорони здоров’я ЛОДА. Про це учора під час круглого столу в облраді повідомила керівник департаменту Ірина Микичак, наштовхнувшись на критику. Відтак, сьогодні журналістам провели екскурсію санаторієм. Він розташований на вул. Коновальця, 116, де є багато приватних будинків, та складається з двох будівель. Установа фактично працює, як дитячий табір – востаннє діти тут були влітку, під час канікул. Ірина Микичак пояснює, санаторій відкрили 50 років тому, коли поширювалася епідемія ревматизму, тепер цього захворювання в Україні фактично не діагностують, натомість розвиваються нові патології, зокрема, онкологічні.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Нині усі ліжка, а санаторій розрахований на 50 місць, порожній. Саме тому установу перевели на простій, 39 працівників, серед яких лише один лікар-кардіолог, а решта – обслуговуючий персонал, отримуватимуть 2/3 зарплатні. Впродовж трьох останній років, каже Ірина Микичак, санаторій працює на 30-40% своєї потужності, фактично "проїдаючи" фінансування, яке б могли спрямувати на надання реальної медичної допомоги.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Коли провели аудит, подивилися, що, фактично, установа стоїть непрацююча, без пацієнтів, персонал отримує заробітну плату. Тут на сьогодні працюють 39 медпрацівників, з них один лікар-кардіолог, решту – обслуговуючий, господарський персонал, харчоблок. В бюджеті цього закладу 80% – це заробітна плата. Отже, ми просто платимо зарплату за те, що люди приходять тут собі і відбувають, а охорони здоров’я немає, – каже Ірина Микичак.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

Загальна площа двох будівель санаторію – 704 кв. м. Кімнати тут невеликі, сходи – вузькі, тож відкрити замість санаторію іншу медичну установу – не вдасться, а щоб облаштувати сучасний медзаклад з ліфтами та туалетами, пристосованими до потреб інвалідів, будівлю треба знести і заново побудувати.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

«Наше зацікавлення, щоб в ухвалі облради було рішення продати будівлю відкритим способом за максимальною високою ціною, і ці кошти вкласти в розвиток медицини дитинства. Це правильна політика», – зазначила чиновниця.

Фото: ZIK
Фото: ZIK

За словами Микичак, через непристосованість, жоден медичний заклад не зацікавлений в цьому приміщенні, а виручені за нього кошти можна було б спрямувати на реанімаційне відділення «Охматдиту» або на будівництво дитячого онкологічного центру.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 11:17:51