четвер, 12 жовтня, 2017, 14:05 Львів
«Життя вдома»: у Львові представлять фотовиставку про невиліковно хворих дітей

До Всесвітнього дня паліативної допомоги у Львові відкриють фотовиставку «Життя вдома», героями якої стали діти з невиліковними захворюваннями, чиї життя найчастіше підтримують медичні апарати і які потребують цілодобового догляду.

В Україні сім’ї, де діти мають важкі невиліковні хвороби: ураження центральної нервової системи, генетичні, онкологічні та інші захворювання, залишаються сам на сам з проблемою. Власними силами батьки забезпечуючи цілодобове домашнє піклування таким дітям. В січні 2017 року на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові вперше в Україні відкрився мобільний хоспіс, який почав надавати виїзну паліативну допомогу важкохворим дитям та Їхнім родинам.

«Ми маємо в штаті педіатра, анестезіолога і медсестер, які виїжджають до дітей раз в місяць, щоб контролювати стан, допомагати батькам в догляді за дітьми. Також ми дбаємо про їхнє стабільне самопочуття, надаємо засоби догляду на щодень, бо ці витратні матеріали є надзвичайно дорогими і державні кошти не компенсовують потрібного дитині об’єму. Дбаємо про їхнє спеціальне харчування, бо це діти, яких годують через зонд. Також дбаємо про вишкіл батьків, про обізнаність, проводимо психологічні тренінги, пробуємо соціалізувати такі сім’ї», – розповіла Ірина Клюс, керівник мобільного хоспісу.

Нині львівський хоспіс надає паліативну допомогу 19 дітям, які стали героями фотовиставки «Життя вдома». Світлини дітей, які щодня борються за життя, протягом 17-18 жовтня експонуватимуть у Першій львівській медіатеці.

Виставка має на меті не лише привернути увагу громадськості до паліативної допомоги, а й чиновників та медичних працівників. Адже сьогодні в Україні цей напрямок не вивчають в медичних вишах.

«Проблемою є те, що в медуніверситеті основ і підходів до паліативної допомоги просто немає, їх не викладають студентам взагалі, хоча в європейських програмах вміння спілкуватися з родиною у випадку втрати рідної людини викладають вже на 1 курсі. Ми повинні заповнювати цю пустку в підготовці лікарів. Коли йдеться про реформу, то нібито всі знають, що таке хоспіс, що таке паліативна допомога, а якщо вникнути в суть, то впровадження підходів до знеболення і знечулення, нових форм і методик в Україні відбувається дуже важко», – зазначила Ірина Микичак, директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Паліативна допомога, наразі, залишається непомітною і в українському законодавстві, каже Оксана Дащаківська, представник фонду «Відродження». На цей напрямок обіцяють звернути увагу під час впровадження медичної реформи.

Нагадаємо, Всесвітній день паліативної і хоспісної допомоги відзначають у другу неділю жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 21:05:41