четвер, 12 жовтня, 2017, 14:27 Регіони
В Ужгороді три дні триватиме фестиваль молодого вина «Закарпатське божоле»

Фестиваль молодого вина «Закарпатське божоле» в Ужгороді зазвичай збігається за часом зі святом молодого вина «Божоле» у Франції, традиція якого сягає XIX століття. Цьогоріч в обласному центрі Закарпаття фестиваль пройде 17-19 листопада.

Це буде ювілейний фестиваль – десятий. Традиційно його організатором є Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття. Планується залучити найкращих виноробів краю, а також із-за кордону, зокрема, Словаччини, Угорщини. На святі будуть представлені тільки якісні напої.

Кожен відвідувач зможе придбати спеціальний сувенірний бокал, до якого додаватиметься картка «народної дегустації». Цю картку можна вручити виноробу, вино якого найбільше сподобалося. Найкращим виноробом свята стане той, хто збере найбільше карток «народної дегустації».

Умови «Божоле» незмінні: це – єдиний винний фест в області, де заборонено представляти вина з винограду сорту Ізабелла, будь-які вина з гібридів, а також плодово-ягідні напої. На «Закарпатському божоле» будуть представлені виключно якісні молоді вина з європейських сортів винограду, – зазначив співорганізатор фесту, винороб Олександр Ковач.

Також він повідомив, що на свято молодого вина запросили представників профільних інститутів, зокрема, Інституту виноградарства та виноробства імені Таірова з Одеси, Академії аграрних наук, Асоціації сомельє. Пройде також круглий стіл за участі науковців, де обговорять законопроект, який би мав спростити діяльність приватних виноробів, з Асоціацією сомельє планується проведення презентаційної дегустації.

У четвер, 16 листопада, вже традиційно, міський голова Богдан Андріїв відкриє першу бочку молодого закарпатського вина на розі вулиць Волошина-Корзо. Початок театралізованого дійства – о 19.00.

Офіційне відкриття фестивалю заплановане на суботу, 18 листопада. Вхід у винні підвали на фестиваль – безкоштовний, – повідомили організатори.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 23:56:16