четвер, 12 жовтня, 2017, 22:35 Політика
У Росії розуміють, що українська пісня – потужна зброя масового ураження, – Мухарський

Російське ФСБ прекрасно розуміло, яку загрозу несе українська музика, бо мало приклад розпаду Радянського союзу. Тому, коли в Україну прийшов російський капітал, він почав свідомо просувати російськомовну музику.

Про це в ефірі програми «Zіткнення» з Роксаною Руно на телеканалі ZIK розповів Антін Мухарський.

«На початку 90-х років, після першої Червоної Рути, коли з’явилися Брати Гадюкіни і Кому Вниз, коли з’явилося безліч гарних українських гуртів, то спецслужби звернули на це увагу, бо знали, що Радянський союз багато в чому занепав і зруйнувався, тому що люди слухали якісну західну музику. Умовно кажучи джинси і Бітлз зруйнували Радянський союз. Потім так само ФСБ розуміло, що українська пісня і загалом пісня – це потужна зброя масового ураження. Люди, що співають українську пісню від Владивостоку до Калінінграду будуть апріорі гарно ставитись до України. Тому завжди є ця війна в культурологічному просторі і Росія добре розуміла її», – впевнений митець.

Антін Мухарський пригадав, що на хвилі популярності української музики, перші альбоми, які випускала Ірина Білик, Ані Лорак і Таїсія Повалій були україномовні. Натомість, на думку гостя програми, коли в Україну прийшов російський капітал, почали свідомо просувати російськомовну музику, а українську - відтісняли на другий план, як другосортну.

«Тому в 90-ті роки, коли сюди зайшов російський капітал і разом з ним зайшла політика Дмитра Табачника, який відверто висловлював свої думки з приводу того, що українська пісня це щось другосортне, другорядне. Що це не конкурентноздатне, це щось таке шароварне, аграрне, а ось російська попса, шансон, «блатняк» – це круто. Ну і ми зрештою пожинаємо зараз плоди цієї політики у вигляді вже гарячої війни, на жаль», – переконаний Мухарський.

Читайте також: Мухарський: На радіо українським виконавцям завжди казали – «Хохлам тут не місце»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 11:24:39