четвер, 12 жовтня, 2017, 17:39 Економіка
Туреччина, на переконання України, закрила свої порти для суден із Криму, – ГПУ
Фото: bosphorusstrait.com
Фото: bosphorusstrait.com

Після візиту генпрокурора Юрія Луценка до Туреччини, ця країна заборонила суднам із Криму заходити у свої порти.

Про це повідомила у Facebook речник голови ГПУ Лариса Сарган.

За її словами, за результатами візиту Луценка до Анкари 6 жовтня керівництво Палати судноплавства Туреччини спрямувало своїм морським перевізникам та керівництву портів циркулярного листа з вимогою «вжити запобіжні заходи з урахуванням зовнішньої політики нашої країни, пов’язаної з обмеженнями, накладеними на заходи суден у порти Криму».

«Турецьким портам, морським агентам, операторам та судновласникам офіційно повідомляється про те, що «судна, що прибувають з Криму і його портів, не пропускаються до Туреччини, а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається», – цитує Сарган.

Крім того, пише речниця, в країні запроваджується жорстка система контролю суден, зокрема їхньої документації.

А керівництво портів зобов’язують вимагати від суден доказів, що останньою точкою їхнього відбуття не був кримський порт і вони не прямують до Криму. А порти не мають права оформлювати мита, портові та торгові документи, що мають на собі позначку «Крим».

«Запровадження такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники останнім часом масово вказують турецьким морським та портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення», – пояснюються у листі причини запроваджених заходів.

За словами Сарган, ці правила поширюються на усі без винятку судна, незважаючи на їхніх власників, прапори країн і завантаженість.

Вона нагадала, що наприкінці вересня Луценко в ході візиту до Анкари провів низку офіційних зустрічей в міністерстві юстиції Туреччини та з головним прокурором Анкари.

«Сторони обговорювали правову взаємодію і співпрацю щодо запобігання та припинення постійних порушень Росією норм міжнародного морського права, а також незаконні морські зв’язки із окупованим Кримом», – зазначила речниця генпрокурора.

 

Фото: facebook.com/LarysaSargan
Фото: facebook.com/LarysaSargan

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 23:59:02