«Стріла в лоб, так стріла в лоб»: чому варто подивитися «Сторожову заставу»
Надія Сапіга
журналіст IA ZIK
<nbsp;>

Я так не чекала виходу жодного українського кіно, як «Сторожової застави». Появу на широких екранах цієї стрічки відклали з 22 грудня на 12 жовтня. І я була серед тих щасливчиків, які потрапили на допрем’єрний показ картини у Львові. І знаєте що? Мої сподівання виправдалися!

На допрем’єрний показ завітало багато людей. Серед глядачів було немало дітей, адже фільм розповідає про пригоди 14-річного Вітька, який потрапив з нашого часу у 1020 рік. Під час казкової мандрівки хлопець не лише бореться із ворогами слов’ян, а й долає свої найпотаємніші страхи, стає мужнішим і впевненішим у собі.

Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK

У сторожовій заставі, що охороняє Русь від половців, Вітя знайомиться із трьома богатирями – Олешком, Іллею та Добринею. Відразу хочу наголосити, що це не герої російських казок, яких українці «вкрали». Вони належать до періоду Київської Русі. З них трьох до душі найбільше припадає наймолодший – Олешко. Його доброта, простота, допитливість і щирість бере у полон з перших кадрів і не відпускає аж до титрів.

Роман Луцький, який зіграв Олешка, під час прес-конференції розповів, що має щось від свого героя, а він – від нього. Актор дуже серйозно взявся до роботи, постійно тренувався, проводив години, удосконалюючи бойове вміння, їзду верхи.

Роман Луцький та Юрій Ковальов. Фото: Микола Тис/ZIK
Роман Луцький та Юрій Ковальов. Фото: Микола Тис/ZIK

Знімальна група пригадала немало веселих епізодів під час процесу створення фільму. Зокрема, про специфічні стосунки Романа Луцького і коня Орлика.

<nbsp;>

«Вони зіткнулися, як два мужики. Роман кожного разу показував свій характер, а кінь у свою чергу робив йому якісь підстави. Одного разу Орлик заніс його біля дерева і Рома впав», – пригадав актор Олег Волощенко, який зіграв богатиря Іллю.

Олег Волощенко, який зіграв богатиря Іллю. Фото: carabaas.livejournal.com
Олег Волощенко, який зіграв богатиря Іллю. Фото: carabaas.livejournal.com

Найбільш, на мою думку, вдалий жарт прозвучав із уст іншого богатиря, який у стрічці вирішив зняти шолом перед битвою з половцями, бо в ньому було незручно. На запитання побратима, а якщо стріла поцілить в голову, той відповів: «Стріла в лоб, так стріла в лоб». Не буду більше розповідати смішних моментів з фільму, але запевню, що їх достатньо.

Олександр Комаров
Олександр Комаров

Для актора Даниїла Каменського, який зіграв Вітька, це був перший досвід у кіно. Його творці фільму відібрали із 400 претендентів. Сам хлопець зізнався, що робота припала до душі і розповів, що найважче було знімати сцену під водою, адже в озері довелося провести кілька годин поспіль.

Даниїл Каменський. Фото: Микола Тис/ZIK
Даниїл Каменський. Фото: Микола Тис/ZIK

На роль половців сценаристи обрали акторів з Казахстану. Для них придумали спеціальну мову.

<nbsp;>

«Під час зйомок вони розмовляли казахською мовою. Але ми знали, що фільм показуватимуть у Казахстані, і щоб не вийшли «казахські фашисти», повністю придумали нову мову», – розповів Олег Волощенко.

Олег Волощенко. Фото: Микола Тис/ZIK
Олег Волощенко. Фото: Микола Тис/ZIK

Глядачі вражені роботою знімальної групи. Вони зазначали, якби в Україні усі фільми були такого рівня, то б в кінотеатри ходили лише на українські стрічки, а не на голлівудські блокбастери.

«Вперше за довгий час я просто розслабився і отримав насолоду від перегляду української стрічки. Нам потрібно більше таких картин», – подякував творцям фільму один із глядачів.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 00:00 :23