четвер, 12 жовтня, 2017, 17:12 Світ
США виходять з ЮНЕСКО, – Держдеп
ЮНЕСКО. Фото: ZIK/EPA/YOAN VALAT
ЮНЕСКО. Фото: ZIK/EPA/YOAN VALAT

Державний департамент США повідомив керівника ЮНЕСКО Ірину Бокову про своє рішення вийти зі складу цієї спеціалізованої організації ООН з питань освіти, науки і культури.

У повідомленні Держдепартаменту наголошується, що до 31 грудня 2018 року США планують залишатися в складі ЮНЕСКО, а в подальшому мають намір отримати статус спостерігача.

«Рішення далося нелегко, воно відображає занепокоєння США зростанням заборгованості, необхідністю проведення фундаментальної реформи організації та антиізраїльськими настроями, що зберігаються в ЮНЕСКО», – йдеться в повідомленні Держдепу.

Глава ЮНЕСКО заявила, що шкодує про рішення влади США. У своїй офіційній заяві Ірина Бокова нагадала про численні проекти, реалізовані ЮНЕСКО спільно з США і про те, що багато з природних і рукотворних об’єктів США внесено до Списку Всесвітньої спадщини.

«Достойне глибокого жалю те, що США виходять з організації ООН, що сприяє освіті заради миру і захищає культуру від атак на неї, в той час, коли конфлікти продовжують роздирати країни і народи по всьому світу», – йдеться у заяві Бокової, повідомляє РБК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 23:58:28