четвер, 12 жовтня, 2017, 10:16 Львів
Самбірська вокальна формація «Імпресія» співатиме для українців Казахстану

Учора з Києва до Казахстану вилетіла офіційна делегація України для участі в історично-духовних заходах з відзначення на державному рівні сумного ювілею – 70 річчя депортації українців комуністичним тоталітарним режимом у цю країну.

Серед його пасажирів – вокальна формація «Імпресія» із Самбора у складі о. Дмитра Сенейка, Юлії Олач, Ольги Петелько, Тетяни Здреник та Володимира Мицака. Про це сьогодні, 12 жовтня, повідомив кореспондент IА  ZIK.

У репертуарі «Імпресії» сучасні та українські народні пісні, а також ряд історично-духовних мелодій. Цим молоді співаки із Самбора і вибороли право на поїздку до українців Казахстану з почесною місією.

Відзначення заходів сумного ювілею заплановано на 13-14 жовтня. Протягом цих днів у Казахстані буде відкрито та освячено пам’ятник депортованим українцям, який виготовлений вигляді хреста у композиції з вишитим рушником і постане на території української церкви у Караганді.

Чин освячення пам’ятника депортованим співвітчизникам у Казахстані своїм співом супроводжуватиме «Імпресія».

У рамках візиту відбудеться Форум українців-мігрантів, який у Караганді проведе Пасторально-міграційний відділ УГКЦ у співпраці з посольством України в Казахстані. Його тема: «Духовна та культурна ідентичність українців Східної Європи та Азії. Вчора. Сьогодні. Завтра». Цей захід покликаний консолідувати громадське життя українців у країнах Східної Європи та Азії і сприяти оживленню життя церкви та громадських організацій.

Крім цього, у Караганді відбудеться міжнародна науково-практична конференція  «Депортація народів в епоху тоталітаризму: історичні уроки». У рамках форуму заплановані також дві сесії: «Духовний вимір українців у площині пост-радянського простору» і «Громадське життя українців та виховання майбутнього покоління».

Запланована презентація книг, відкриття виставки, документів та спогадів про депортацію українців до Казахстану та концерт-реквієм з участю самбірської вокальної формації «Імпресія».

Делегація України та учасники форуму відвідають і селище Спаськ, де розташований Меморіал жертвам Карлагу, щоби вшанувати пам’ять жертв масової депортації українців до Казахстану

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 21:47 :48