четвер, 12 жовтня, 2017, 12:51 Світ
Румуни у ПАРЄ вимагають скасувати закон про освіту, бо «Кучма не говорив українською»
Рада Європи. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER
Рада Європи. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER

Члени Парламентської асамблеї Ради Європи, серед яких лідирують представники Румунії, під час дебатів у ПАРЄ жорстко розкритикували ухвалений в Україні освітній закон.

Про це пише «Європейська правда».

«Я займаюся румунською меншиною 25 років, але те, що відбувається зараз, безпрецедентно», – заявив, зокрема, румунський депутат Віорел Річард Бадя.

Він спробував переконати депутатів у тому, що потреба переходу на українську є надуманою. «Багато років тому тодішній румунський президент зустрівся з Кучмою. І тоді український президент не говорив українською, бо не знав її... То про що ми говоримо?», – пояснив він.

«В Україні відбувається дикий печерний націоналізм, ПАРЄ має вимагати в України скасування закону про освіту», – доповнив його молдавський депутат Влад Батрінча. Примітно, що низка політиків вимагали скасування закону в цілому.

Натомість, українські депутати відповіли, що знання державної мови є обов’язковим для подальшої інтеграції в суспільство.

«Лише по дві години на тиждень виділялося на українську. Як результат, учні угорських і румунських шкіл не могли здати екзамени у ВНЗ», – пояснив зокрема голова української делегації Володимир Ар’єв.

Як повідомлялося, у Парламентській асамблеї Ради Європи розпочались дебати щодо мовних положень українського закону про освіту.

Нагадаємо, 25 вересня президент Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Пізніше болгарська меншина в Україні підтримала новий закон про освіту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 05:55:04