четвер, 12 жовтня, 2017, 13:44 Політика
Покоління, яке зробило Майдан, на другий вже не вийде, – Мартиненко

Люди виходять на вулицю тоді, коли падає рівень життя. Якщо економіка працює навіть на мікрорівні, то населення робить все для того, щоб прогодувати свої сім’ї. Тому те покоління, яке робило Майдан, на другий вже не вийде, адже воно розуміє, що це неефективно.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Почути Україну» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначив директор інформагентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко.

«Майдан – це землетрус. Я говорю про майдан, як соціальне явище, а не технологію. Адже за технологією можна організувати прихід двох-трьох тисяч осіб. Це просто залежить від якості роботи партійних апаратів. За великим рахунком, це не є проблемою, були б гроші і люди. А майдан як явище є землетрусом. І, з одного боку, для того, щоб він відбувся, потрібно, щоб минув час від попереднього. Адже люди зневірюються, тому що були завищені очікування, особливо у 2014 році. Багато з них не справдилися, тому цей момент зневіри є абсолютно природною річчю», – розповів Мартиненко.

Для того, щоб накопичилася нова напруга, як в землетрусі, потрібен час. І для нового майдану повинне вирости ще не одне покоління.

«Те покоління, яке Майдан робило, на другий вже не вийде. Тому що вони розуміють, що це неефективно. Не досягнуто тієї мети, яка була поставлена. Чому? Це інша справа. І все ж таки, люди виходять на вулицю заради своїх громадянських прав. І будемо реалістами, у нас майдани з’являлися тоді, коли в економіці на мікрорівні була більш-менш непогана ситуація, тобто коли було менше побутових проблем. А ось, коли рівень життя у народу падає, кожна окрема людина починає працювати на себе, тому що треба просто вижити та прогодувати сім’ю. І тому в цей період такий соціальний, політичний і громадський рух менш можливий. І це комусь на щастя, а комусь на жаль не дає можливості повторення такого явища», – прокоментував Мартиненко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 23:53:25