четвер, 12 жовтня, 2017, 16:47 Світ
Огризко про резолюцію ПАРЄ: Маємо проявити абсолютний спокій, адже нічого не порушуємо
Володимир Огризко. Фото: day.kyiv.ua
Володимир Огризко. Фото: day.kyiv.ua

До висновків Венеціанської комісії щодо закону про освіту Україна жодних рухів робити не повинна.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Він сприймає цю резолюцію спокійно, тому що, за його словами, це політичний документ, який не тягне за собою жодних політичних наслідків.

«Приймаються резолюції в ПАРЄ, у Генасамблеї ООН. Це політичні документи, які сигналізують про ту чи іншу позицію того чи іншого органу. Але вони в прямому розумінні цього слова не створюють правових наслідків, обов’язкових до виконання. Їх можна і потрібно взяти до уваги. Але при цьому, виходячи з національних інтересів, про які ми повинні дбати в першу чергу», – зазначив Огризко.

У цьому конкретному випадку, на його думку, Україна звернулася безпосередньо до Венеціанської комісії, тому «до висновків цієї комісії жодних рухів ми робити не повинні».

«Тим більше, що, наскільки я розумію, у цій резолюції не йдеться про те, що ми щось порушили. А отже, політичні оцінки залишаться політичними оцінками, а правові залишаться правовими. Тому цю резолюцію треба вивчити, подумати, що можна взяти з неї корисного, якщо там справді можна щось знайти, і дочекатися висновків Венеціанської комісії, які, до речі, теж є рекомендаційними», – додав Огризко.

Він повторив, що Україна «не порушує жодних міжнародно-правових інструментів, частиною яких є, а саме трьох міжнародних конвенції щодо національних меншин».

«Я думаю, ми тут повинні проявити абсолютний спокій, впевненість в тому, що наша позиція є правовою, і діяти відповідно до своїх національних інтересів», – зазначив екс-глава МЗС.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 12 жовтня ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів. Резолюція ПАРЄ доволі жорстко засудила те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши статтю 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин. Асамблея також звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку рекомендації Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону про освіту.

25 вересня президент Порошенко підписав закон «Про освіту», яким в Україні запроваджується 12-річна середня освіта. Верховна Рада ухвалила цей закон 5 вересня. Документ передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили стурбованість у зв’язку з нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Пізніше болгарська меншина в Україні підтримала новий закон про освіту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 13:59:11