четвер, 12 жовтня, 2017, 15:07 Політика
Немає ніякої резолюції, що повертає Росію в ПАРЄ, – Береза

Можливість скасування політичних санкцій ПАРЄ щодо Росії існує. Але для цього це питання мав би розглянути Комітет міністрів Ради Європи, де є представлена і Україна, яка може заблокувати подібне рішення.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів член української делегації в ПАРЄ Борислав Береза.

«Вчора посол України в Раді Європи Дмитро Кулеба дуже влучно помітив, що зараз будь-яка зрада буде розганятися, а реалії нікого не цікавлять. Тому ще раз скажу: ніякої резолюції, яка повертає Росію в ПАРЄ, не приймалось. Якщо хтось хоче його так трактувати, то це виключно його діло. Бо зрада, звісно ж, продається краще, ніж перемога», – заявив Борислав Береза.

Проте, на його думку, в даному випадку це ані перемога, ані зрада, а офіційна «війна», яку українська делегація вже третій рік веде в ПАРЄ.

«Ми бачимо, що кожного разу відбуваються певні кроки російських лобістів, щоб повернути Росію в Парламентську Асамблею Ради Європи. Але досі не прийнято ніякої резолюції, яка повертає Російську Федерацію. А розганяти це цікаво тим, хто хоче отримати негайні дивіденди», – вважає член української делегації в ПАРЄ.

За його словами, те що відбулося з буцім ухваленням резолюції про повернення Росії в ПАРЄ – питання інтерпретації і не більше.

«Там дійсно є можливість зняття політичних санкцій, але це треба протягнути через Кабінет міністрів Ради Європи, де є представлена Україна. І вона може це заблокувати. Тому для повернення РФ повинно статися щось неймовірне», – пояснив Береза. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 05:08:58