четвер, 12 жовтня, 2017, 15:53 Львів
ЛОР готує на продаж приміщення дитячого санаторію у престижному районі Львова

У Львівській облраді планують реорганізувати «Комунальний дитячий кардіоревматологічний санаторій», а його приміщення у престижному районі Львова на вул. Коновальця, 116 – продати.

Про це йшлося 12 жовтня під час круглого столу в обласній раді.

Як повідомила директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, упродовж останніх кількох років санаторій не виконує свою функцію. «Цього року він заповнений на 30%, і це ще менше, ніж було у минулому році. Контингенту пацієнтів, яких можна спрямувати на таке лікування практично на сьогодні немає. Ще за СРСР санаторій відкривався, щоб забезпечити третій етап лікування дітей з кардіоревматизмом. Станом на сьогодні епідемії ревматизму в Україні та, зокрема, у Львівській області немає. Це дуже поодинокі випадки. Бюджет закладу, 2, 14 млн грн, з яких 79% йде на заробітну плату. На медикаменти та харчування пацієнтів маємо близько 18 грн у день, що не відповідає нормам. Фінансового ресурсу на утримання такого закладу у форматі санаторію просто немає. Найважливіше – санаторій не виконує свою функцію. Наша пропозиція – закрити санаторій», – повідомила І.Микичак.

Керівник департаменту вважає правильною ініціативу керівництва обласної ради продати це приміщення. «Будівель є дуже багато в охороні здоров’я, а використання значної частини цих будівель – сумнівне, тому що пацієнтів стає менше, чисельність населення зменшується. І загалом в Україні медичних закладів є в рази більше, ніж у сусідніх європейських державах, а фінансового ресурсу на утримання стін і працівників ніхто собі дозволити не може. Наша пропозиція – після того, як буде прийнято рішення про продаж приміщення, виручені кошти скерувати в бюджет охорони здоров’я із цільовим призначенням – 75% на розвиток обласної клінічної лікарні «Охмадит», 25% передати у бюджет 2018 року на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва нового дитячого онкологічного центру», – додала І.Микичак.

Заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк зазначив: питання реорганізації вирішено, лікарі з цього закладу перейдуть працювати в «Охмадит». Важливішою є доля приміщення, площею 704 кв м.

«Львівська облрада поспішних рішень приймати не буде», – запевнив В. Гірняк. Водночас, наголосив він, якщо приміщення не продати зараз, воно втрачатиме свою вартість. «Підіть подивіться на вул. Пекарську, 11а (недіюча Львівська обласна книжкова друкарня, – ZIK). Дуже сумне враження. 10 років тому ставилося питання про публічний продаж даного приміщення. На той час воно коштувало 1 тис. дол. за кв м. На даний момент це приміщення виставлене на аукціон. Його площа 2,2 тис. кв м. Ціна 350 дол. за кв м. Воно в такому стані, що ніхто не хоче купувати», – аргументував В.Гірняк.

Проти продажу приміщення дитячого кардіоревматичного санаторію на вул. Коновальця, 116 виступили присутні на круглому столі громадські активісти.

Активіст Віталій Горбатенко нагадав, що Конституція України не дозволяє скорочувати мережу закладів охорони здоров’я.

«Це вже другий приклад, коли під час так званої реорганізації виставляється комунальне приміщення на продаж. Моя громадська організація і я виступаємо проти продажу цього приміщення. Можливо, реформа і доцільна, але стосовно долі комунального приміщення – не впевнений. Маємо війну на сході, падіння ринку нерухомості у Львові, загальну економічну кризу, незавершеність реформ у галузі охорони здоров’я. Це означає, якщо це приміщення буде виставлене на продаж – воно буде продане за безцінь. Багато представників громадськості стурбовані, що Львівська облрада зайнялася суцільним розпродажем комунального майна», – наголосив він.

Громадська активістка Наталія Шелестак закликала не приймати поспішних рішень щодо продажу цього майна й віддати приміщення, для прикладу, під дитячий садок.

«У цьому районі є значний брак дитячих садочків. Знаю, що батьки цього району неодноразово висловлювали побажання щодо дитячого закладу. І ще, це приміщення може бути використано для освіти неповносправних дітей. Там є територія, отже дитячий заклад там може існувати.

Якщо ми знайдемо інвесторів, які нам побудують новий заклад медицини чи освіти, тоді ми зможемо це віддавати. Якщо такі меценати знайдуться. Вважаю, облрада має докласти усіх зусиль для збереження цієї будівлі, яка має використовуватися в освіті чи в охороні здоров’я. Окрім того, це є певна спадщина (приміщення колишнього панського маєтку, – ZIK), яка може бути зруйнована приватними структурами. Я не уявляю на цій ділянці якусь висотку», – підкреслила Н. Шелестак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 22:59:27