четвер, 12 жовтня, 2017, 21:35 Політика
Касько: В Україні потрібно врегулювати поняття лобізму

Правила гри мають бути чітко виписані, щоб було зрозуміло, що є заборонено законом і вважається злочином, а що – дозволяється.

Таку думку висловив заступник генерального прокурора України у 2014-2016 роках Віталій Касько у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

«Лобізм – це те поняття, яке не входить в межі дії кримінального права. Адже якщо йдеться про підкуп, незаконний вплив, то всі ці дії є злочинами і прямо заборонені Кримінальним Кодексом України», – зауважив Касько.

Так, ККУ чітко визначає межу того, що в деяких країнах називають лобізмом, і те, що в Україні є заборонено кримінальним законом.

«Я вважаю, що цю діяльність потрібно було б врегулювати і в Україні. Адже, наскільки я розумію, неформально така діяльність ведеться, і не підпадає під заборони закону, але, поряд з цим, є нерегламентованою. Однак правила гри – це завжди краще, ніж мутна водиця, в якій, як відомо, ловиться різна рибка. Тому у випадку із лобізмом правила гри мають бути чітко виписані», – переконаний Віталій Касько.

Також екс-прокурор відповів на питання глядача про те, що компанія Arzinger, у якій працював Віталій Касько, одночасно захищала й інтереси Клюєва, й Центру протидії корупції.

«Як партнер цієї компанії я жодного разу не чув про те, щоб вона представляла Клюєва або Центр протидії корупції. Можливо, за 5 місяців моєї роботи мені про це не стало відомо, однак я сумніваюся, що компанія могла представляти таких клієнтів», – прокоментував Віталій Касько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 08:37:59