четвер, 12 жовтня, 2017, 20:05 Політика
Касько про скандал у МОУ: Правоохоронці ще не подали докази про корупційну складову

На сьогодні правоохоронні органи не подали доказів, які би свідчили про корупційну складову.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив заступник генерального прокурора України (2014-2016 рр.) Віталій Касько, коментуючи питання щодо корупційного скандалу в українському оборонному відомстві.

Нагадаємо, НАБУ та САП викрили корупційну схему із розтрат бюджетних коштів під час закупівлі пального для МОУ. За підозрою у причетності до злочину затримали двох осіб – заступника міністра оборони (йдеться про генерал-майора Ігоря Павловського) і директора департаменту держзакупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства.

Віталій Касько зауважив, що у системі внесення даних до єдиного реєстру досудових розслідувань чи початок розслідування не означає винуватість особи, щодо якої розпочали провадження. Він нагадав, що є декілька стадій, а саме – повідомлення про підозру, обвинувальний акт за наявності достатніх доказів.

«Те, що ми бачимо на цей момент, – це рання стадія кримінального провадження. І, чесно кажучи, використовувати на цьому етапі такі терміни як «викрали», «заволоділи», «вкрали» мені як юристу та колишньому прокурору було би, м’яко кажучи, передчасно», – каже Віталій Касько.

У цій ситуації, зауважив він, мова йде про господарські операції, зокрема, про тендерні закупівлі, які проходили через механізми системи «Прозорро». Так, були укладені господарські договори, згодом – додатки до них.

«Наскільки я розумію, на сьогодні правоохоронні органи не подали доказів, які би свідчили про корупційну складову цих господарських відносин», – зазначив Віталій Касько та закликав дочекатися, що саме буде подано, і лише тоді давати юридичні оцінки.

«На сьогодні ми чуємо про господарські договори, про те, що вони були виконані і жодним чином не скасовані у судовому порядку. Ми не чуємо про те, що отримана неправомірна вигода або хабарі, або якась інша корупційна складова була у межах цих господарських операцій», – зазначив Віталій Касько.

З його слів, НАБУ і було створене для того, щоб розслідувати топ-корупцію. З іншого боку, вважає гість програми, якщо дані не підтверджуються під час розслідування, у правоохоронців має бути достатньо мужності, щоб визнати, що сталася помилка.

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 10:10 :53