четвер, 12 жовтня, 2017, 16:27 Суспільство
Гітари сильніші за «Гради»: бійці АТО представили альбом сучасних фронтових пісень
Боєць Олександр Рожко та Тарас Тополя. Архівне фото – Маркіян Лисейко
Боєць Олександр Рожко та Тарас Тополя. Архівне фото – Маркіян Лисейко

До нового творіння «#Піснівійни» увійшло 15 композицій, які хлопці з АТО записали разом з українськими зірками. Диски вже потрапили до Героїв на передовій.

Про це йшлося на прес-конференції з нагоди виходу альбому, що відбулась у Львові у ветеранській ресторації «Патріот», передає кореспондент ІА ZIK.

Альбом вийшов реально різноманітним. Тут вмістили як пісні під акустику, так і під електрогітару. Буде й реп, який читатимуть боєць Ігор Шолтис та співак Тарас Гаврик. Тема для пісень буде одна – війна.

«Чому для мене цінний цей проект – бо ті всі слова є прожиті. Це не є слово, написане десь на дивані чи ліжку. Ні – тут все вирвано із власного шляху. Наші думки йдуть від серця – і полетять потужною енергією на Схід, де їх точно будуть слухати. Гітара сильніша за «Гради», якими в нас пуляють. І ніхто мене в іншому не переконає», – переконує військовий Зиновій Медюх.

Він вже підтвердив – пісні слухають. Серед ночі вже дзвонили друзі з АТО, які дякували за такі потужні композиції.

«Чому я знаю, що ці пісні житимуть? Вже була весела історія. Сплю я вночі – і тут дзвінок о другій: «Зеник, прівєт!». Ну і я йому кажу – чого ти дзвониш так пізно, ще би о третій подзвонив. А вони: «Та ось ми їдемо зараз і слухаємо пісню. Дякуємо дуже тобі за правильну музику». І знаєте, після таких слів, кажу, дзвони хоч в п’ятій. Якщо є такі відгуки – значить ми робимо точно потрібну річ», – додав пан Медюх.

На думку 21-річного бійця Ігоря Шолтиса, якого знають в певних колах як сихівського репера, новий альбом допоможе українській культурі.

«Хочу наголосити, що проект надзвичайно важливий через свою українську складову. В нас, у бійців АТО, є дуже значна проблема, про яку раніше не задумувався, – усі введені в оману так званого «русскоязического патриотизма». Дуже багато пісень, які там співають, були написані ще за радянських часів і російською. У цьому ж диску все українське – і згодом, наші російськомовні патріоти співатимуть вже нові пісні. А головне – українською мовою. Переконаний, що цей проект дуже допоможе українській культурі», – підкреслив боєць.

У «#Пісняхвійни» взяли участь 14 бійців – як чоловіків, так і жінок. Разом з ними записали композиції «Піккардійська терція», Павло Табаков, Тарас Тополя, Арсен Мірзоян, Сергій Василюк та інші.

Тираж примірників – п’ять тисяч дисків. Тому якнайбільше бійців зможуть почути, якою ж у нас є нова українська фронтова музика.

Додамо, соціально-мистецький проект #ПісніВійни – волонтерська ініціатива. Її автор та координатор – журналіст та промоменеджер артистів Галина Гузьо. Проект тривав у Львові півтора року: від ідеї – до виходу альбому. CD вийшов під лейблом компанія «Наш формат».

До речі, ще вчора представники проекту передали тисячу дисків представникам Генштабу, які відправлять їх у військові частини на передовій.

 
 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 23:59:56