четвер, 12 жовтня, 2017, 14:42 Львів
Фахівці Краківського водоканалу навчать дрогобицьких колег працювати з «розумними лічильниками»

Краківський водоканал готовий організувати навчання для працівників КП «Дрогобичводоканал» щодо запровадження в експлуатацію та обслуговування «розумних лічильників» – електронних пристроїв, що записують споживання води, реагують на будь-які недоладності у мережі та автоматично надсилають інформацію постачальнику.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на речницю Дрогобицького водоканалу Лесю Ясюру.

Під час робочого візиту делегації Дрогобича до Кракова, три «розумні лічильники» поляки уже передали дрогобицьким колегам для тестування.

Ознайомлення з краківськими водогонами дрогобичани розпочали з найбільш складної дільниці – очисних споруд. Це ціле індустріальне містечко, яке відповідно до директив Європейського Союзу убезпечує довкілля від наслідків життєдіяльності міста.

На очисних спорудах «Плашув» використовується така ж механіко-біологічна очистка стоків, що й у Дрогобичі. Єдина відмінність – у системі контролю якості очистки, яка повністю автоматизована, а також запроваджена сучасна технологія переробки мулового осаду, що дає змогу отримувати газ. Його використовують для утилізації мулового осаду шляхом спалювання.

Спалювання мулового осаду затратний процес, він не приносить прибутку підприємству, але іншого виходу немає. Захоронення таких осадів відповідно до чинного законодавства Польщі дуже дорогий захід і більш затратний, ніж спалювання. Провести таку масштабну реконструкцію вдалося завдяки коштам Євросоюзу та кредитам польських екологічних фондів.

Захоплення у делегації з Дрогобича викликав відреставрований водозабір «Бєляни», збудований ще на початку минулого сторіччя, який сьогодні водночас є діючим об’єктом і пам’яткою індустріальної архітектури.

«Пізнавальною для нашої комунальної сфери є діяльність академії «Краплинка», що діє при Краківському водоканалі, – поділився побаченим начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала. –  У цій студії дітей з раннього віку в ігрових формах вчать правильного ставлення до такого ресурсу як вода, закладають принципи культури цивілізованого її використання. Досвід поєднання виробництва із соціально-виховними функціями для нас новий, і ми неодмінно його запозичимо».

Крім того, що дирекція Краківського водоканалу висловила готовність поділитися методично-інформаційною базою роботи підприємства, польські партнери запропонували допомогти дрогобицькому підприємству сформувати стратегію сталого розвитку, спираючись на європейські стандарти та підходи в цій галузі. Така стратегія дозволить КП «Дрогобичводоканал» претендувати на участь у європейських розвиткових програмах та проектах.

Голова наглядової ради Краківського водоканалу Пйотр Зєнтара презентував гостям з Дрогобича концепцію розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Польщі з часу її вступу до Євросоюзу – 2004 р. Як було відзначено у доповіді, за цей час кількість каналізаційних споруд у цій державі зросла втричі. Розвиток відбувся завдяки капіталу Євросоюзу – частка безповоротних коштів у проектах становила 50-60%.

Розпочати цей шлях, яким уже тривалий час іде до постійного зростання Краківський водоканал, залучаючи кошти Євросоюзу, краків’яни порадили з фахового господарського аудиту КП «Дрогобичводоканал» і зобов’язалися знайти європейську організацію, яка проведе такий аналіз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 07:46:29