Новини » Львів 12 жовтня, 2017, 17:16
До кінця року у Львові обіцяють закінчити ремонт купола шпиталю на вул. Раппопорта

У Львові триває реставраційний сезон. Масштабні роботи завершуються у пологовому відділені комунальної 3-ї міської клінічної лікарні на вул. Раппопорта, 8. На замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР ПП «Володар-Маркет» проводить реставрацію купола лікарні.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Як розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, давньоєврейський шпиталь – це знакова споруда у Львові. Це пам’ятка єврейської культури і для міста дуже важливо, щоб ця споруда була видною в урбаністичному пейзажі Львова. Ззовні шпиталь у незвичному мавританському стилі. Таких споруд у Львові є лише кілька. Будувався шпиталь за проектом Казимира Мокловського і Івана Левинського. Припускають, що всі матеріали також виготовлялися на фабриці Івана Левинського, зокрема купол і його черепиця.

«Дах цієї споруди і купол потребував ремонту, бо протікав. Черепиця тут була глазурована і кольорова, зроблена певним орнаментом. Повторити його треба було дуже вміло. Також потрібно було виготовити таку черепицю, яка б була ідентичною до цієї, що була колись. Крім куполу, дах має огорожу з бетонних елементів, характерних для цієї архітектури. Усі ці бетонні елементи потрібно було замінити. Добре, що у тендері перемогла фахова фірма, це ПП «Володар-Маркет», якій ми дуже вдячні за якісно проведені роботи. Тепер будівля лікарні безпечна і захищена від дощу. Усі роботи фінансуються з міського бюджету. Загальна вартість – близько 3 млн грн», – розповіла Лілія Онищенко.

До ремонтних робіт працівник ПП «Волода-Маркет» приступили в листопаді 2016 року. До кінця року планують завершити.

«Об’єкт ми отримали у жахливому стані, особливо купол. Дерев’яні конструкції були прогниті, а усі парапети – практично знищені. Тому ми виготовляли нові декоративні елементи. Також черепиця на куполі була майже вся зруйнована. Нову черепицю ми замовляли з Німеччини», – повідомила Надія Мелета, керівник ПП «Володар-Маркет».

Задоволене відремонтованим куполом і керівництво лікарні. За словами головного лікаря комунальної 3-ї міської клінічної лікарні Вадима Олійника, дах не ремонтували з часу будівництва споруди.

«Я прийняв лікарню у 1997 році. За моєї пам’яті тут не проводилося жадних ремонтних робіт. А коли ми робили індивідуальні пологові зали, під час їх відкриття я попросив міського голову звернути увагу на купол, який був практично знищений. Тому мушу віддати належне міській владі, що вона дотримала свого слова і виділили кошти на ремонт.

За неповний рік був відреставрований наш купол, усі дерев’яні конструкції. Також по периметру відновили 265 автентичних бетонних стовпців», – додав Вадим Олійник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:37 :08