Новини » Економіка 11 жовтня, 2017, 15:31
Війна проти бізнесу на сторінках соціальних мереж
Компанія «Текстиль-Контакт»
Компанія «Текстиль-Контакт»

У сучасному світі, де в інформаційні війни в соцмережах залучені цілі країни, цей інструмент використовують і для знищення бізнес-конкурентів. Жертвами інформаційних атак з блогосфери стають і українські підприємства. Популярним методом для знищення ділової репутації нині є болюча для всіх українців тема – звинувачення у торгівлі з терористами.

Про інформаційне рекетирство з боку бізнес-конкурентів заявив національний виробник тканин – компанія «Текстиль-Контакт». На підприємстві кажуть, потерпають від мережевих публікацій з сумнівними фактами.

ДОВІДКА: «Текстиль-Контакт» – потужний виробник і дистрибютор текстильного ринку України з більш ніж 20-річним досвідом. Компанія має сім філіалів, де працюють понад 500 співробітників, та щорічно відраховує до бюджету країни понад 56 млн грн податків. До війни на сході України компанія виробляла 60% від усіх бавовняних тканин в Україні.

З початком російської агресії робота донецького комбінату, основної виробничої потужності «ТК», припинилася, а приміщення підприємства там були частково зруйновані. Втім, конкуренти розпочали інформаційну війну проти компанії – з вуст фейсбучних правдоборців регулярно звучить, що компанія продовжує працювати на території «ДНР» під іншою назвою.

Нещодавно «Текстиль-Контакт» почали активно звинувачувати у співпраці з бойовиками, виробництві на території «ДНР» тканини та навіть неякісної форми для української армії. За легендою, яку поширюють у соцмережах, власники «ТК» нібито домовившись із терористами, і надалі використовують виробничі потужності в Донецьку. Ба, більше, керівництво «ТК» звинувачують в багатьох не менш серйозних гріхах – хабарництві, контрабанді, тендерних махінаціях. Однак, звинувачують лише на сторінках соцмереж та маловідомих інформаційних майданчиках.

Натомість, правоохоронні органи претензій до роботи «Текстиль-Контакт» не висували.

В протиправних діях компанію звинувачує блогер Ігор Савчук, який представляється волонтером центру «Миротворець». На його сторінці у Фейсбук та у власному блозі протягом двох тижнів з’явилося понад 30 матеріалів проти «Текстиль-Контакт».

Власники компанії такі звинувачення називають абсурдними і радять звернути увагу на інформацію, якою оперує блогер. Із доказів у нього лише збіг фізичної адреси складських приміщень «Текстиль-Контакт» і «ТК-РИЕЛИНВЕСТ», а також спільний домен, який нещодавно отримав перереєстрацію (обслуговується московським хостингом).

Найбільше автор «викривальних» матеріалів акцентує увагу на незаконності тендерів, в яких бере участь «Текстиль-Контакт». Буцімто компанія використовує підставних власників (працівників «ТК») і підставні компанії, які беруть участь у тендерах, але належать керівнику «ТК».

Авторка матеріалу, проводячи власне розслідування, звернулася до керівництва компанії «Текстиль-Контакт» з проханням відповісти на звинувачення, які поширюють в Інтернеті, і отримала відповідь: «З приводу обвинувачень щодо наших працівників, то можемо говорити навіть про відповідальність за наклеп. Зазначимо, що жодного тендеру, про які йдеться в публікаціях Савчука, «Текстиль-Контакт» не вигравали».

Керівництво «Текстиль-Контакт» певне, – серія публікацій про їх недобросовісність має замовний характер: «Ніякої діяльності компанія «ТК» в окремих районах Донецької області не веде, оскільки завод «законсервовано», його роботу припинено. Склад, який раніше компанія орендувала за адресою проспект Лагутенка, 13, наразі нам не належить і стосунку до його роботи ми не маємо».

Натомість, Ігор Савчук невпинно заявляє, що новостворена компанія «ТК-РИЕЛИНВЕСТ» – це ніщо інше, як перейменована «Текстиль-Контакт». Блогер також поширює інформацію, що домен сайту, який створили ще у 2004 році працівники «ТК», нещодавно присвоїли новоствореній «ТК-РИЕЛИНВЕСТ». На основі цього автор робить висновок: Донецький комбінат продовжують контролювати власники компанії «Текстиль-Контакт».

Припущення блогера керівництво компанії спростовує так: «Домен, який ще в 2004 році створив колишній дилер «ТК», наразі нам не підконтрольний. Сьогодні ця людина надає свої послуги іншій організації, яка працює на території «ДНР». Тому доступу до домену нинішні працівники «ТК» не мають».

Окрім того, у публікаціях Савчука є звинувачення у контрабанді тканин з Росії. Автор зазначає, що мільйони метрів тканини з РФ незаконно перетнули кордон. Також «небайдужий активіст» порушує питання якості тканин, імпортованих з Узбекистану, та наявності медичної марлі, яку нібито «ТК» має на своїх складах в Донецьку.

Аби виготовляти вироби медичного призначення, потрібна ліцензія. Чи має компанія такий документ, можна дізнатися з офіційних джерел, попередньо відправивши запит на публічну інформацію. У «Текстиль-Контакт» такої ліцензії немає і будь-хто може перевірити цей факт. До речі, Донецький комбінат ніколи не мав ліцензії на виробництво медичної марлі, там випускали тільки технічну.

Після серії публікацій Савчука між блогером і компанією «Текстиль-Контакт» зав’язалася відкрита дискусія. Тим часом, 28 серпня в.о. міністра промисловості і торгівлі так званої «ДНР» Олексій Грановський заявив про наміри відновити роботу бавовняного комбінату в Донецьку, хоч інформацію про те, що будівля комбінату понівечена війною, підтверджує відео, що подано нижче.

Сам Ігор Савчук акцентує, – розслідування проводить як волонтер в інтересах сайту «Миротворець». Керівництво «Текстиль-Контакту» скерувало запит до «Миротворця» і отримало відповідь від керівника центру Романа Зайцева: «Центр Миротворець не має ніякого відношення до згаданих у Вашому листі подій і займається тим, що написано тут...»

Автор цього матеріалу зверталася за коментарем і до Ігоря Савчука на його сторінці у Фейсбуці, проте відповідь від блогера на надійшла. Питання лишається відкритим: чому, нібито маючи докази та аргументовані обвинувачення, свідомий волонтер не звертається до правоохоронних органів, а розводить баталії, схожі на наклепницькі, у соцмережах?


Марина Приходько
для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 08:32 :37