середа, 11 жовтня, 2017, 11:01 Економіка
У вересні Росія різко збільшила контрабанду вугілля з ОРДЛО
Фото: liga.net
Фото: liga.net

У вересні 2017-го Росія взяла понад 200 тисяч тонн антрациту, який вивезли бойовики із окупованого Донбасу. Це на 18% більше, ніж у серпні.

Про це повідомляє ЛІГА.нет з посиланням на дані РЗ та ФТС.

77,8% усієї контрабанди, чи 161,4 тис. тонн, вивезли чотири фірми – Компанія Газ-Альянс, Петролеум капітал (обидві підконтрольні Сергію Курченку, – Ред.), ТД Антрацит та «Русский антрацит».

Один із російських вугільних трейдерів зазначив, що у серпні-вересні експорт вугілля, зокрема із окупованого Донбасу, зменшився через певні обмеження, які ввела російська залізниця.

«Зараз пріоритет віддавався залізничним складам з матеріалами для будівництва Керченського моста. Тому в Ростові спостерігали значне скупчення вагонів з вугіллям, і були затримки з відвантаженням на експорт», – говорить він.

Крім того, з липня кілька великих компаній, які постачають вугілля із ОРДЛО, перестали оформлювати його у російських податкових органах. Тому відстежити увесь потік дуже важко.

Так, компанія Газ-Альянс і ЗАО «Внешторгсервис» (контролює шахти ДТЕК на Донбасі) не проходять як імпортери антрациту з окупованих територій України, як це було раніше.

Попри це, у вересні перша компанія перевезла в Росію понад 82 тисяч тонн антрациту «невідомого походження».

А російські трейдери продовжують оформлювати більшість експортних поставок контрабандного вугілля через офшорні компанії без зазначення країни призначення.

Фото: liga.net
Фото: liga.net

Серед них – Coal trade antrahcit LLP, Gregol Limited (Велика Британія, контролюють братии Олександр та Сергій Мельничуки), Сarbon & natural resources corp Limited, Altercom Limited, Yorkland Merchants limited (всі – Гонконг), Bornholm Inter LP.

Нагадаємо, цього року видобуток вугілля в Україні скоротився майже на 12%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 09:36:42