середа, 11 жовтня, 2017, 15:55 Київ
У КМДА повідомили, куди скаржитися, коли в школах вимагають гроші
Київська міська державна адміністрація. Фото: ukranews.com
Київська міська державна адміністрація. Фото: ukranews.com

У Київській міській держадміністрації розповіли, куди скаржитися, якщо в школах вимагають кошти.

Про це йдеться на офіційному порталі КМДА.

Заступник голови КМДА Олексій Резніков розповів, що робити у випадках, коли в школах від батьків вимагають здати гроші.

«Якщо батьки зафіксували порушення наказу, порушення у використанні коштів, вони повинні звертатися до районних управлінь освіти, щоб Департамент уже приймав необхідні заходи. Також можна оперативно звернутися телефоном в управління боротьби з економічною злочинністю: 222-68-12, 521-66-28, 521-66-29, 521-66-31. Саме вони розслідують такі порушення», – цитує прес-служба КМДА Олексія Рєзнікова.

Він також зазначив, що батьки тільки за власним бажанням, добровільно можуть брати участь у тих чи інших витратах, наприклад, організувати для дітей спільну поїздку.

«Якщо батьки хочуть повести дітей на екскурсію – це їхня справа і вони вільно й самостійно можуть прийняти відповідні рішення, але адміністрація школи ніяк не може брати в цьому участь», – підкреслив він.

Що стосується благочинності, зазначає Рєзников, то вчителі або адміністрація школи не мають ніякого права навіть просити, щоб на якийсь рахунок перевели кошти.

«Якщо батьки захочуть, вони зареєструють фонд, виберуть розпорядника коштів, і цей фонд буде існувати поза контролем адміністрації школи», – додав Олексій Резніков.

Він також нагадав, що згідно з новим Законом «Про освіту», одним з приписів є прозорість.

Зазначимо: 3 жовтня 2017 р. було оприлюднено наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту № 930 «Про прозорість і відкритість діяльності навчальних закладів.

Згідно з наказом, столичні школи зобов’язані публікувати на своїх сайтах звіти про фінансування, а також заборонено збирати гроші до фонду класу.

Раніше збір готівкових коштів з батьків працівниками навчальних закладів, а також представниками батьківських комітетів та учасниками навчально-виховного процесу для вирішення фінансових питань, пов’язаних із покращенням матеріально-технічного забезпечення, проведення ремонтних робіт, відзначення ювілеїв, святкових дат тощо заборонило управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Читайте також: У Києві опалювальний сезон розпочнеться наступного понеділка, – Кличко

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 00:05:29